Austrumeiropā pārdod zemākas kvalitātes pārtikas produktus

Euractiv.com
  • Euractiv.com
1 / 1

Pētījumā, ko pasūtījusi Slovākijas valdība, atrastas būtiskas kvalitātes atšķirības produktiem, ko pārdod Slovākijā un Austrijā. Atsaucoties uz vairākiem jau iepriekš veiktiem pētījumiem, konstatēts, ka Austrumeiropā esošie cilvēki patērē zemākas kvalitātes pārtiku.

Jau vairākus gadus bijušas spekulācijas par atšķirīgu pārtikas produktu kvalitāti. Starptautiski uzņēmumi pārdot produktus ar tādu pašu preču zīmi, tādā pašā iepakojumā, bet produkta sastāvdaļās būtiski atšķiras, ziņo portāls euroactiv.com. Turklāt pārtikas produktu kvalitātes atšķirība var radīt bažas patērētāju veselībai.

Piemēram, mocarellas siers. Kompaktais produkta svars ir 125 g, kā norādīts uz iepakojuma. Slovākijā paciņa sver 119.4g., bet Austrijā 124g. Austrijā produkts pārdots ar zīmolam raksturīgo izskatu, krāsu un faktūru.

Euractiv.com

"Patērētāji var brīvi izvēlēties citus produktus, ja tie nav apmierināti ar garšu vai kvalitāti. Aicinot obligāti saskaņot garšas produktus visā ES,tā būtu pēdējā lieta, kas šobrīd iedzīvotājiem ir nepieciešama,"komentē Patērētāju izvēļu centra rīkotājdirektors Freds Roeders.

ES izpildvaras nāks klajā ar konkrētu priekšlikumu par to, kā risināt pārtikas kvalitātes atšķirības šī gada jūnijā, informē portāls Euractiv.com.

Komentāri [13]

 
Indra
Es dzīvoju Vācijā, netālu no Hamburgas, bet konkrēto sieru bildē esmu redzējusi un arī ēdusi abus variantus. Nezinu, kā to skaidrot. To, ka piemēram šampūni un krēmi šeit ir labāki, nevar noliegt, Latvijā daudz kas nāk no Polijas, Vācijā pārsvarā Vācijā ražotas lietas .
19.aprīlis 2017, 18:29 Atbildēt
Andrejs Bubinduss
Pārdod ne tikai zemākas kvalitātes produktus. Šo pašu preoduktu cena pie zemākas kvalitātes mēdz būt krietni lielāka.
19.aprīlis 2017, 11:11 Atbildēt
a
kā ir ar kvalitātes pētījumiem Latvijā? Aizliegti? Briseles regulas neļauj vai tirgoņi?
19.aprīlis 2017, 11:07 Atbildēt
Ierosinājums
Nu, pasūti pētījumu, ja tevi tas tā interesē...
19.aprīlis 2017, 20:39 Atbildēt
Skatīt visus 13 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!