Grībauskaite uzaicināta uz prestižo Davosas ekonomikas forumu

Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
  • Kaspars Krafts/F64 Photo Agency
1 / 1

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite uzaicināta nākamgad piedalīties Pasaules ekonomikas forumā Davosā, Šveicē, paziņojusi Lietuvas prezidentes kanceleja.

Grībauskaitei tā būs jau trešā reize, kad viņa piedalās šajā prestižajā pasākumā, kurā vienkopus pulcējas pasaules ietekmīgākie politiķi un ekonomisti.

Prezidente ceturtdien Viļņā tikās ar Davosas ekonomikas foruma dibinātāju Klausu Švābu, no kura saņēma uzaicinājumu.

Grībauskaite un Švābs apsprieda jomas, kurām Lietuvai jāpievērš īpaša uzmanība, lai palielinātu savu konkurētspēju pasaulē - jāuzlabo izglītības kvalitāte, jāattīsta inovācijas un aktīvi jāstrādā pie tā, lai pievilinātu un paturētu Lietuvā talantīgus cilvēkus.

Vlada Liņanka/ F64 Photo Agency

Tika runāts arī par kiberdraudiem, un Švābs iepazīstināja ar savu ideju izveidot Ženēvā kiberdrošības centru.

Grībauskaite savukārt norādīja, ka Lietuva jau ir sasniegusi konkrētus rezultātus šajā jomā, proti, izveidojusi kiberdrošības centru, apstiprinājusi kiberdrošības plānus un regulāri rīko kiberdrošības mācības, un tādēļ varētu dalīties savā pieredzē.

Švābs, viesojoties Lietuvā, uzstāsies ar runu ikgadējā ekonomikas forumā un prezentēs savu monogrāfiju "Ceturtā industriālā revolūcija", kas izdota lietuviešu valodā.

Komentāri [4]

 
pajautā leitim
viņš arī ir neapmierināts ar savu valdību un prezidenti,bet pie mums jau par to neraksta
13.oktobris 2017, 11:28 Atbildēt
D
Davosas Pasaules ekonomikas forums ir pats prestižākais uz planētas. Citu līdzīgu tam nav. Un tāpēc tur tiek aicināti paši izcilākie cilvēki uz zemeslodes,
VVF vienmēr ir ne tikai piedalījusies bet mācījusi arī citu valstu prezidentus
12.oktobris 2017, 20:46 Atbildēt
adel
Gribusskaite ir apsēsta ar krievu paranoju..visur tie rēgojās un jācīnās pret tiem..visiem veidiem. un par savu tautu nedomā.. tā arī nabadzība sligst...kas vina par politiki...
12.oktobris 2017, 20:11 Atbildēt
Skatīt visus 4 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!