Zviedrijas luteriskā baznīca aizliedz Dievu saukt par "Kungu" un "Viņu"

AP/Scanpix
  • AP/Scanpix
1 / 1

Zviedrijas Evaņģēliski luteriskā baznīca aicinājusi savus garīdzniekus, runājot par Dievu, atturēties izmantot vārdus "Kungs" un "Viņš" un lietot dzimumu neitrālus vārdus.

Baznīca pašreiz reformē savu 31 gadu veco rokasgrāmatu ar rekomendācijām dievkalpojumu vadīšanā, valodas lietošanā un citos aspektos.

Lēmums par dzimumu neitrālu vārdu lietošanu, runājot par augstāko spēku, tika pieņemts ceturtdien Upsalā, noslēdzoties astoņus dienas ilgajai baznīcas padomes sanāksmei.

Padome, ko veido 251 cilvēks, nolēma, ka izmaiņas stāsies spēkā 20.maijā, kad kristieši atzīmēs Vasarsvētkus.

No desmit miljoniem Zviedrijas iedzīvotāju 6,1 miljons uzskata sevi par piederīgu Zviedrijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai.

Komentāri [5]

 
Skolnieciņš
Kā mani kaitina krustnešu virsdegunība, patmīlība, egoisms! Un mani tautieši kā muļķi svin iekarotāju svētkus... Pie mums Jahve tikai sliktu darija, es kā viens no senajiem Dieviem varu tā teikt. Jezuītu čeka šeit kārtīgi uzdarbojās. Esmu pats sīkstākais no senlatjvu Dieviem, es nepadošos kristietības tirānijas priekšā. Patiesā cieņā, Jūsu Latviešu Skaudības Dievs Skolnieciņš ©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-( ®Skolnieciņš Skolnieciņš™
3.decembris 2017, 20:51 Atbildēt
Pavediens
Bet, paši runās, taču, pret dievu: Cilvēkam ir jāizturas ar mīlestību pret Dievu???
Ko tas pidarass Endzelīns ir bauriem iemācījis?
24.novembris 2017, 16:51 Atbildēt
fū, bernadotel
nav brīnums ka zviedreļu vīriešveidīgos sievišķi ar straponu drātē...
24.novembris 2017, 16:41 Atbildēt
Skatīt visus 5 komentārus >

Pasaulē Vairāk >

Kaut kas traks!