Sestdiena, 27.aprīlis

redeem Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle

Latvijas basketbola izlasei Pasaules kausā visvairāk realizēto tālmetienu; Žagars līderis rezultatīvajās piespēlēs

© AP/Scanpix/Leta

Latvijas vīriešu basketbola izlase Pasaules kausa finālturnīrā ir realizējusi visvairāk tālmetienu, bet valstsvienības saspēles vadītājs Artūrs Žagars bija līderis rezultatīvajās piespēlēs, liecina turnīra rīkotāju apkopotā statistika.

Latvijas basketbolisti, kuri savās debijas meistarsacīkstēs izcīnīja augsto piekto vietu, grozā raidīja 110 tālmetienus un darīja to ar 42,1% precizitāti, kas bija otrs labākais rādītājs aiz Lietuvas izlases (42,2%). Vairāk par simts tālmetieniem šajā turnīrā realizēja vien bronzas medaļas izcīnījušie kanādieši (102).

Tāpat Latvijas basketbolisti čempionātā bija trešie labākie piespēļu dalītāji, vidēji ik mačā izceļoties ar 24,4 rezultatīvām piespēlēm. Vairāk izpildīja vien Spānijas (27,8) un Somijas (24,6) basketbolisti.

Vidēji ik spēlē Latvijas izlase guva 89,3 punktus, kas bija septītais labākais rezultāts, bet līderi šajā ziņā bija ASV basketbolisti ar 104,5 punktiem, kas gan neļāva viņiem tikt pie medaļām.

Latvijas basketbolisti divpunktu metienus realizēja ar 61,1% precizitāti, kas bija piektais labākais rādītājs 32 komandu vidū. Par latviešiem trāpīgāki metienos no tuvas distances bijuši tikai sudraba medaļu ieguvēji serbi (66,4%), francūži (63,9%), čempioni vācieši (62,1%) un ASV basketbolisti (61,6%).

Soda metienu realizācijā Latvijas izlase atrodama vien 18.vietā ar 74,5%, savukārt cīņā zem groziem ar vidēji 32,3 atlēkušajām bumbām Latvijas basketbolisti ieņēma vien 29.vietu 32 komandu pulkā.

Ar vidēji 9,8 kļūdām mačā Latvijas izlase ieņēma otro vietu starp komandām, kas vismazāk kļūdījušās (grieķiem 8,8 kļūdas), bet ar vidēji 20,4 piezīmēm ieņēma 14.pozīciju nedisciplinētāko komandu sarakstā.

Individuālajā statistikā Žagars šajā turnīrā izpildīja visvairāk rezultatīvo piespēļu (59), bet vidēji ik mačā viņš atdeva 7,4 rezultatīvas piespēles, ieņemot piekto vietu. Labākais šajā rādītājā bija Kārliks Džounss (10,4) no Dienvidsudānas.

Turnīra rezultatīvāko spēlētāju sarakstā Andrejs Gražulis ar 115 punktiem ieņēma 14.vietu, bet vidēji ik spēlē viņa kontā 14,4 punkti un 38.pozīcija. Labākais gan kopumā gūtajos punktos (216), gan vidēji spēlē (27) bija slovēnis Luka Dončičs.

Realizētajos metienos no spēles Gražulis ar 63,2% ieņēma trešo vietu, bet Rolands Šims ar 56,9% ierindojās 11.pozīcijā, kamēr vistrāpīgāk metienus - ar 72,1% realizāciju - izpildījis ēģiptietis Anass Mahmuds.

Divpunktu metienu realizācijā Andrejs Gražulis ar 65,5% ieņēma devīto vietu, bet labākais ar 73,5% bija Japānas basketbolists Džošua Hokinsons.

Tikmēr tālmetienos Gražulim dalīts astotais rezultāts (55,6%), Artūram Kurucam (48,5%) 20.vieta, Žagaram ar 41,7% dalīta 49.vieta, bet Dāvis Bertāns, kurš turnīrā realizēja visvairāk (24) tālmetienus ar 38,1% ieņēma 75.pozīciju. Šajā elementā nepārspēts ar 75,2% palika Andress Feliss no Dominikānas Republikas.

Ar vidēji ik spēlē bloķētiem 1,3 pretinieku metieniem Gražulis ar lietuvieti Jonu Valančūnu ieņēma dalītu 15.vietu, kamēr labākais šajā rādītājā ar 2,6 bloķētiem metieniem bija Venjens Geibriels no Dienvidsudānas.

Cīņā zem groziem labākais no latviešiem bija Rodions Kurucs, kurš vidēji savāca 6,1 bumbu, kas deva 33.vietu, bet līderis ar 12,4 bumbām bija Kaboverdes basketbolists Valters Tavarešs.

Jau ziņots, ka par 2023.gada Pasaules kausa ieguvējiem basketbolā svētdien pirmo reizi kļuva Vācijas izlase, kas finālā ar 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20) pārspēja Serbiju, bet pie bronzas medaļām tika Kanādas basketbolisti, kuri ar 127:118 (34:25, 24:31, 33:26, 20:29, 16:7) papildlaikā uzvarēja ASV.

Latvijas izlase savā debijas turnīrā cīņā par piekto vietu ar 98:63 (28:20, 21:18, 28:9, 21:16) sagrāva Lietuvas valstsvienību.

Turnīrs no 25.augusta līdz 10.septembrim risinājās Filipīnās, Japānā un Indonēzijā. 2027.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā un tās būs vēsturē 20.pasaules meistarsacīkstes.