IIHF tiesnesis: "Ja plastmasas puļķi vismaz skar caurumu ledū, tad vārti jāskaita"

Scanpix
  • Scanpix
1 / 1

Pēc Krievijas izlases uzbrucēja Ivana Teļegina gūtajiem vārtiem spēlē pret Latviju, kad ripa šķērsoja vārtu līniju, kamēr vārti jau bija izgrūsti no vietas, Sportacentrs.com sazinājās ar vienu no Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) licencētajiem Latvijas tiesnešiem, kurš sniedza skaidrojumu par šo epizodi.

"Pirmkārt, jāņem vērā, ka video tiesnesim ir vairāk kameru, tātad viņš šo epizodi redz no vairākiem skatu punktiem. Otrkārt, ja plastmasas puļķi vismaz skar caurumus ledū, lai gan vārti ir pacelti, tiesnesim nav iemesls neieskaitīt vārtu guvumu," skaidro tiesnesis, kurš pēc IIHF noteikumiem nedrīkst sniegt oficiālu komentāru par savu kolēģu pieņemtajiem lēmumiem.

"Ja runājam par pretinieku vārtsarga laukumā, tad šajā situācijā neviens netraucēja vārtsargam pārvietoties. Vārtus nedrīkstētu skaitīt, ja tiktu izraisīts kontakts ar vārtsargu vai viņam neļautu pārvietoties. Man jau zvanīja viens no kolēģiem un ieminējās, ka krievu spēlētājs bija uzgrūdies vārtsargam, taču tad ir jāizvērtē, vai šo kontaktu izraisīja pats uzbrucējs vai kāds no Latvijas izlases aizsargiem. Katrā ziņā video tiesnesis neskatās to, vai kāds no pretiniekiem ir bijis vārtsarga laukumā."

"Vēl viens jautājums ir par to, kas notiek, ja aizsargs uzgrūž uzbrucēju, tādējādi izgrūstot vārtus. Šādā gadījumā vārtus neskaita, ja tas noticis tieši metiena laikā un ripa nonāk tur, kur līdz tam atradās vārti. Ja aizsargs uzgrūž uzbrucēju vārtiem, kuri tādējādi tiek izgrūsti no vietas, bet ripa tobrīd vēl atrodas miera stāvoklī, tad vārtu guvums nav jāskaita."

"Lai nu kā, neviens jau negrib sevi nolikt zem tanka. Ir jau bijuši gadījumi, kad tiek diskvalificēti arī video tiesneši. Konkrētajā situācijā Antoņīns Jeržābeks neko neietekmēja, viņš tikai paprasīja video tiesneša viedokli. Vienīgais gadījums, kad tiesnesim laukumā pašam jāpieņem lēmums par vārtu skaitīšanu vai neskaitīšanu, ir tad, ja video tiesnesis nevienā no kamerām neredz ripu. Taču šis noteikti nebija šāds gadījums."

Komentāri [3]

 
Vilnis
Galvenais ''puļķis'' jeržabekam ir nebanku kredītētāju izdota debetkarte ar ''smuku'' summiņu kontā. Un dāsnie dāvinātāji ir ne viens cits kā totalizātoru organizētāji. Vienkārši lai totalizātora spēlētājiem varētu izmaksāt pēc iespējas mazākas summas. To ka šajā spēlē krievija bija favorīts man šķiet visiem skaidrs. Ļoti daudzi bija salikuši uz krievijas vinni ar vismaz 2 vārtu starpību. Lūk arī jeržabeķpislim arī bija uzdevums nodrošināt pēc iespējas lielāku rezultātu.
26.maijs 2017, 8:19 Atbildēt
mc
Jeržabeks izpuļķēja pats sevi....
16.maijs 2017, 8:32 Atbildēt
Robzss
Un otru pusi vārtiem redzēja? Tur jau tiešām "puļķis" caurumu neskāra. Bet kāda gan tam tgd nozīmē.

Rīt pa uzvaru...un tikai Latvija.
15.maijs 2017, 23:57 Atbildēt

Hokejs Vairāk >

Kaut kas traks!