Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

Teksta tiešraide: Vācija - Latvija 4:3 (spēle galā)

© Romāns Kokšarovs/ f64 photo agency

Latvijas hokeja izlasei priekšā pēdējā spēle grupu turnīrā - principiālais duelis ar pasaules čempionāta vienu no saimniecēm - Vāciju. Vārtu drošība atkal uzticēta Elvim Merzļikinam, tāpat laukumā atgriezīsies vakar nespēlējušie Jānis Sprukts un Andris Džeriņš. Vācieši rudenī liedza Latvijai dalību olimpiskajās spēlēs, tagad latviešiem iespēja atstāt Vāciju ārpus PČ ceturtdaļfināla.

Vācija - Latvija 3:3 (0:0;2:1;1:2)

Vārti: 31:02 Volfs (Raimers, Ērhofs, vair.) 1:0, 31:29 D. Zaidenbergs (Kinks, Millers) 2:0, 38:42 Skvorcovs (Sotnieks) 2:1, 48:22 Sprukts (Sotnieks, Indrašis) 2:2, 56:08 Džeriņš (Balinskis, Ro. Bukarts, vair.) 2:3, 59:27 Šics (Draizaitls, vair.) 3:3
Soda minūtes: 6:8
Vārtsargi: Filips Grūbauers - Elvis Merzļikins

64` Grūbauers glābj pēc Zemgus Girgensona metiena.

63` Roberta Bukarta metienu atvaira Grūbauers.

61` Teicamu izspēli izveido Džeriņš un Daugaviņš, tomēr Kasparam neizdodas ripu iebakstīt vārtos.

61` Sācies papildlaiks, formāts - trīs pret trīs.

60` Vācijas izlasei izdodas izglābties - mūs sagaida pagarinājums.

60` Un tomēr vārti.. Fēlikss Šucs iebaksta ripu vārtos, rezultāts izlīdzināts - 3:3.

58` Ripas ceļā pašaizliedzīgi guļas Artūrs Kulda, ripa iestrēgsta aizsarga ekipējumā, tomēr tiesnesis saskata noteikumu pārkāpumu - ārkārtīgi grūts mazākums.

57` VĀRTI! Latvijas izlase soda mājniekus par vaļību un izvirzās vadībā! Uvis Balinskis šauj no zilās līnijas, Andris Džeriņš ar juveliera precizitāti pieliek ripai nūju, mainot tās lidojuma virzienu un ievirzot to vārtos -
3:2!

56` Teicami laukumā cīnās latviešu ceturtais uzbrucēju trijnieks, klupināšana pret Gintu Meiju, Latvijas izlase tiek pie vairākuma.

53` Ar lieliem apgriezieniem uz priekšu dodas Vācijas izlase. Pretuzbrukumā izraujas un ar metienu atbild Uvis Balinskis.

51` Pēc zaudētajiem vārtiem pamatīgu spiedienu uz Merzļikina vārtiem izveido Vācijas izlase. Epizode noslēdzas ar viltīgu Draizaitla metienu augšējā stūrī, taču tas nav precīzs.

49` VĀRTI! Latvijas izlase izlīdzina rezultātu! Vārtu tuvumā labi ripu pietur Miks Indrašis, neskatoties atrod vārtu priekšā ieslidojušo Spruktu, un Jānis iebaksta ripu starp Grūbauera kājām - 2:2!

46` Ripu vairāk kontrolē Latvijas izlase, kamēr vācieši atbild ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem.

44` Individuāli līdz bīstamam metienam tiek Tifelss, bet ripa lido nedaudz garām vārtiem.

42` Arēnas videokubā parādīts pirmā vārtu guvuma video - skaidri redzams, ka pirms Ērhofa metiena ripa jau bija pārliecinoši atstājusi latviešu aizsardzības zonu, tātad, būtu jāfiksē aizmugure un vārtu guvums nebūtu jāieskaita! Bet šis moments jau sen aiz muguras.

41` Jau pašās pirmajās perioda sekundēs rupji kļūdāmies - viens pats vārtu priekšā nonāk Elics, taču par laimi neizmanto latviešu dāvanu.

41` Sākušās pamatlaika pēdējās 20 minūtes. Vienai no izlasēm tās var kļūt par pēdējām 2017. gada pasaules čempionātā.

39` VĀRTI! Izcili nospēlē Gunārs Skvorcovs - ievelk ripu uzbrukuma zonā, izbrīvē sev metiena pozīciju un met precīzi tālajā stūrī - 1:2! Jāuzteic arī Teodors Bļugers, kurš nosedza Grūbauera redzamību.

37` Latviešu hokejisti cenšas uzturēt augstu spēles tempu, tomēr ar bīstamu metienu atbild Plahta.

35` Vairākums paliek nerealizēts. Uzreiz pēc tā beigām teicami izspēlē Indrašis un Bičevskis, pēc Māra metiena ripa trāpa pa vārtu stabu.

34` Rupji pret Zemgu Girgensonu nospēlē Deniss Zaidenbergs, iegrūžot Zemgu apmalē, latvietis pēc sadursmes uz brīdi saļimst, taču tiesneši šo epizodi atstāj bez ievērības.

33` Iespēja atgriezties mačā - vācieši paliek mazākumā.

32` Nokdaunā nonāk Latvijas izlase - 0:2... Markusa Kinka metienu ar kājsargu uz laukuma malu novirza Merzļikins, taču pirmais pie atsistās ripas ir Deniss Zaidenbergs, ieraidot to tukšajā vārtu stūrī.

32` Vārti... Mazākumā viss gāja gludi līdz Ērhofa metienam no zilās līnijas, ripu atsit Merzļikins, tomēr to savāc Davids Volfs un ieraida to vārtos - 0:1.

30` Vairākumu neizdodas izmantot, vāciešus no vārtu zaudējuma pēc diviem Girgensona metieniem no vārtu priekšas glāba Grūbauers. Tiesa, Artūrs Kulda atstāj savu komandu četratā.

28` Pagaidām lielākās problēmas mūsējiem sagādājis uzbrucēju trijnieks - Draizaitls - Raimers - Elics. Kā redzams, Vācijas izlases treneris spēlē paslēpes, mainot to sastāvu, kāds ir pieteikumā. Latvijas izlases aktivitāte sekmē iespēju spēlēt vairākumā pirmoreiz šovakar.

26` Latvijas izlase otrā perioda sākumā spējuši nedaudz mainīt spēles gaitu un pārņemt iniciatīvu, tiesa, joprojām pietrūkst metienu, kas traucētu mieru Filipam Grūbaueram. Tikmēr izcilu iespēju iznieko Patriks Raimers, kurš par laimi netrāpa no vārtu priekšas.

24` Ilgstošu uzbrukumu izveido latviešu pirmā maiņa, tomēr vācu aizsargi neļauj tikt pie brīviem metieniem.

22` Ļoti aktīvi iesākuši Latvijas valstsvienības spēlētāji, cenšoties izdarīt spiedienu uz Grūbauera vārtiem.

21` Centra iemetiens dod startu otrajam periodam. Latvijas izlasei jāmet pa vārtiem - līdz šim vien četri metieni.

20` Mača pirmās 20 minūtes aiz muguras. Gan latvieši, gan vācieši sāka ļoti piesardzīgi, tomēr pēc aptuveni 15 nospēlētām minūtēm laukumā bija vērojams krietni vien atklātāks hokejs. Iniciatīva gan pieder mājniekiem vāciešiem, kuri vārtus nav guvuši, galvenokārt pateicoties Elvim Merzļikinam. Latvijas izlasei gan nav izdevies radīt daudz labu iespēju, tomēr vienu no tādām trešdaļas beigās neizdevās izmantot Jānim Spruktam.

20` Elvis Merzļikins glābj pēc Patrika Raimera metiena no vārtu priekšas.

19` Teicama vārtu gūšanas iespēja Spruktam, kurš izmanto pretinieka kļūdu, atņem tam ripu, bet diemžēl met garām vārtiem.

18` Rupji savu vārtu priekšā kļūdās latviešu aizsargi, tomēr partneru kļūdu labo Merzļikins.

12` Vācijas izlasei izdevies iegūt pārsvaru ripas kontrolē. Pēc Jasina Elica metiena ripa trāpa pa vārtu pārliktni.

11` Ļoti organizēti darbojas latviešu aizsardzība, Merzļikins glābj pēc Šica metiena - mazākums izturēts.

9` Latvijas izlase otro reizi paliek četratā, šoreiz noraidīts viens no galvenajiem mazākuma spēlētājiem - Skvorcovs.

8` Roberts Bukarts asprātīgi cenšas no negatīva leņķa mest pa Grūbauera muguru, tomēr tas neizdodas. Vācu vārtsargs tver arī Gunāra Skvorcova metienu.

6` Skaitlisko mazākumu izdodas izturēt. Elvis Merzļikins teicamā špagatā atvaira bīstamu Ērhofa metienu.

4` Diemžēl jau pašā mača sākumā nonākam skatliskajā mazākumā, noraidījums Teodoram Bļugeram.

3` Abas komandas maču uzsākušas diezgan uzmanīgi, pagaidām pārāk neforsējot spēles tempu.

2` Zemgus Girgensons izpilda labu metienu no asa leņķa, taču to atsit Grūbauers.

1` Spēle sākusies! Andris Džeriņš uzvar pirmajā iemetienā.

1` Spēle sākusies! Andris Džeriņš uzvar pirmajā iemetienā