Par ko cīnījāmies, uz to uzdūrāmies

F64
  • F64
1 / 1

Mēs, latvieši, esam lepna tauta. Mums nevajag maizi un naudu, bet lai ļauj mums būt visas Eiropas avangardā veidot īpaši, sevišķi un atsevišķi naidīgas attiecības ar Krieviju.

Mūsu ārlietu resors par to rūpējas, un mūsu valdošās partijas tāpat. Bija, piemēram, pie mums Jūrmalā dziesmu festivāls Jaunais vilnis, taču nevajag mums nekādu Jauno vilni - ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aizliedza iebraukt Latvijā trim dziedātājiem, un festivāls pārcēlās uz Sočiem, aiznesot līdzi arī neskaitāmus miljonus naudas. Lai krievi aizrijas ar savu naudu! Mēs labāk mirsim badu, bet neklausīsimies krievu dziesmas. Kad krievi dzied, tad tuvīnajās mājās cilvēki nevar mierīgi gulēt. Tagad varēs gulēt mierīgi.

Ne desmiti, bet simti miljonu ir aizgājuši Latvijai gar degunu tāpēc, ka mūsu valdošie tautas priekšstāvji ir faktiski likvidējuši termiņuzturēšanās atļauju tirgošanu pret nekustamā īpašuma pirkumiem Latvijā. Šos īpašumus agrāk aktīvi pirka Putina režīma kritiķi, disidenti, bet mums jau nevajag nekādus krievus - ne putinistus, ne disidentus. Mēs esam lepni, naudu mums nevajag.

Kamēr vācieši, poļi un somi labprāt uzvārīsies projektā Nord stream II, kas ir gāzes pārdošanas projekts starp Krieviju un Rietumeiropu, arī Latvijai varēja tikt kāds labumiņš - kādi 25 miljoni eiro no šā projekta. Taču mēs esam lepna tauta. Mūsu valdība ir izlēmusi, ka nekādā gadījumā nekādas līdzdalības šajā projektā nebūs. Ventspils pašvaldībai ir stingri piekodināts un aizliegts tur piedalīties. Lai poļi un vācieši stiepj pārstiepdamies milzīgos maisus ar naudu. Mēs tajā pasākumā nebūsim, jo mums bail no krievu spiegiem, kas teorētiski var līst pa cauruļvadiem un tā nelegāli iekļūt Latvijas Republikā.

Kam ir domāta jaunā nodokļu politika un tās reforma? Bet tas taču tik vienkārši saprotams. Ja atceļ solidaritātes nodokli, tas ir domāts tam, lai visi būtu vienlīdzīgi. Kāpēc airBaltic šefam Martinam Gausam, kurš saņem vairāk nekā miljonu eiro gadā, būtu jāmaksā vairāk nekā Pēterim, kurš raujas melnās miesās par minimālo gaterī netālu no Galgauskas? Lai visi maksā vienādi - tur arī tā solidaritāte!

Ja pazeminās iedzīvotāju ienākuma nodokli no 23% uz 20%, radīsies drusciņ caurums budžetā. 460 vai 170 miljonu eiro, bet to nevar īsti zināt, cik, jo Finanšu ministrija nav tā konkrēti aprēķinājusi. Bet tam nav nozīmes. Caurumu jau ir izdomāts aizbāzt. Pacels akcīzes nodokli šņabim un dīzelim. Ja dīzelis būs dārgāks, tad celsies arī visas pārējās cenas visam un jebkam. Ja nepietiks cauruma aizbāšanai, pacels vēl arī PVN. Un vispār ir jau vēl visādas radošas iespējas ne tikai pacelt pašreizējos nodokļus, bet izdomāt arī jaunus - nodokli bārdai, kā pie Pētera I, nodokli par gaisa elpošanu, nodokli par braukšanu ar divriteni vai par sēdēšanu uz dīvāna. Arī nodokli par zārku, jo nodokļiem jābūt neizbēgamiem kā nāvei.

Jaunā nodokļu sistēma, pie kuras dzīvosim nākamajos gados, ir priekš tam, lai tie, kas jau ir veiksmīgi un pelnoši, varētu dzīvot vēl veiksmīgāk un pelnošāk, bet nabagi, neveiksminieki, vecie, vājie, slimie un dumie paliktu vēl trūcīgāki.

Bet tas arī ir loģiski. Par vecajiem, vārajiem un dumajiem citviet pasaulē iestājas kreisās partijas. Latvijā kreisās partijas nevienu stundu nav bijušas pie varas, jo mums kreisais asociējas ar Marksu, Padomju savienību un Krieviju. Bet labējais ir labais.

Tad nu tā sanāk, ka latvietim, kam nav kādā brīdī paveicies, nav citas izejas, kā vien bēgtin bēgt uz Angliju, kamēr tā vēl nav breksitējusi. Tie, kas vēl palikuši šepat, atkal ies un balsos par labējiem. Latvijas ceļš, Tautas partija, Jaunais laiks, Vienotība - latvietis vienmēr ir pareizi izvēlējies. Par ko cīnījies, to arī ir dabūjis. Bet tad jau nav pamata vaimanāt - vienmēr nekļūdīgi esam izvēlējušies tos, kam kaut kāda sociāla atbildība ir bijusi pēdējā no prioritātēm, kam tikai naudasmaisu maisība ir bijusi pirmajā vietā. Ko tad mēs gribam?

Tagad Latvija jau kļūst patukša. Ja būs kādi uzņēmēji, kas gribēs atvērt kādu ražotni, viņiem nebūs darbaspēka. Tad darbaspēku būs jāieved no Ukrainas, Afganistānas un Vjetnamas. Tas arī pieder pie labējās un liberālās politikas - tā ir brīva darbaspēka un kapitāla kustība. Bet mēs tik un tā turpināsim balsot par labējiem, jo labējie ir labie.

Komentāri [54]

 
Эдуарл
придурки
25.jūlijs 2017, 18:36 Atbildēt
Lauķis
Kad trūkst argumentu, lai oponētu autoram, tad sākas autora zākāšana. Paskaitiet komentētāji paši, cik tādu zākātāju šeit ir.
Autors ir pareizi akcentējis dažas jomas, kurās Latvija varētu pelnīt, taču to spītīgi atsakās darīt. Protams, ka šo peļņu, lai kā par to runājam, paņems citi, ne tik ļoti politikā traumēti, bet saimnieciskāki. Jau kuro reizi valdība ir pierādījusi, ka esam bomži, kuri lielīgi mētājas ar naudu, kuru dāvinājumos saņem no citiem. Paši nopelnīt jau vēl pagaidām nejēdzam.
7.maijs 2017, 10:52 Atbildēt
Sviests ir sviests
Loģiskais sviests.

Sviests ir sviests
Divi sviesti ir divi sviesti
Trīs sviesti ir trīs sviesti
Sviesta muca ir sviesta muca

Tā kā viens sviests ir viens sviests, tad viens sviests var būt viens sviests
Tā kā divi sviesti ir divi sviesti, tad divi sviesti var būt divi sviesti
Tā kā trīs sviesti ir trīs sviesti, tad trīs sviesti var būt trīs sviesti
Tā kā sviesta muca ir sviesta muca, tad sviesta muca var būt sviesta muca

Ja sviests var būt sviests, tad sviests ir sviests
Ja divi sviesti var būt divi sviesti, tad divi sviesti ir divi sviesti
Ja trīs sviesti var būt trīs sviesti, tad trīs sviesti ir trīs sviesti
Ja sviesta muca var būt sviesta muca, tad sviesta muca ir sviesta muca

Viens sviests nav divi sviesti
Divi sviesti nav viens sviests
Trīs sviesti nav divi sviesti
Sviesta muca nav trīs sviesti

Tā kā viens sviests nav divi sviesti, tad viens sviests nevar būt divi sviesti
Tā kā divi sviesti nav viens sviests, tad divi sviesti nevar būt viens sviests
Tā kā trīs sviesti nav divi sviesti, tad trīs sviesti nevar būt divi sviesti
Tā kā sviesta muca nav trīs sviesti, tad sviesta muca nevar būt trīs sviesti

Ja viens sviests nevar būt divi sviesti, tad viens sviests nav divi sviesti
Ja divi sviesti nevar būt viens sviests, tad divi sviesti nav viens sviests
Ja trīs sviesti nevar būt divi sviesti, tad trīs sviesti nav divi sviesti
Ja sviesta muca nevar būt trīs sviesti, tad sviesta muca nav trīs sviesti

Ņemot vērā iepriekš teikto, ir saprotams, ka:

Sviests ir sviests
Divi sviesti ir divi sviesti
Trīs sviesti ir trīs sviesti
Sviesta muca ir sviesta muca

Un

Viens sviests nav divi sviesti
Divi sviesti nav viens sviests
Trīs sviesti nav divi sviesti
Sviesta muca nav trīs sviesti.

#
6.maijs 2017, 23:39 Atbildēt
Skatīt visus 54 komentārus >

Viedokļi Vairāk >

Kaut kas traks!