nra.lv
Piektdiena, 18.aprīlis
Vārda dienas: Jadviga, Laura
 
Sākums » Latvijā » Reģionos » Tukums

RPIVA palīdz kļūt par savas dzīves saimniekiem

18.06.2010., plkst.07:13
Ingrīda Dērveniece

Tikko kā izlaidumu nosvinēja 24 Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Tukuma filiāles absolventi. Filiāles vadītāja Jolanta Batina uzsver, ka vispatīkamākais brīdis ir tad, kad absolventi piezvana vai atnāk un pastāsta par jaunumiem savā dzīvē, par iespējām, kas viņiem pavērušās pēc akadēmijas beigšanas.

Jau pagājuši 10 gadi, kopš Tukuma filiāli absolvēja pirmie studenti, un šajā laikā ir pierādījies, ka augstskola spēj iedot šiem cilvēkiem labas akadēmiskās zināšanas izvēlētajā jomā, viņi kļuvuši daudz pārliecinātāki par saviem spēkiem, radošāki un iniciatīvas bagātāki. To augstu vērtē darba devējs, un lielākajai daļai filiāles bijušo studentu ir izdevies sakārtot savu karjeru un nostabilizēt ekonomisko situāciju.

Lai arī cilvēki brīžiem šķiet paguruši no krīzes un naudas trūkuma, viņi ir labi iemācījušies izvētīt sēklas no pelavām – ir sapratuši, ka, ieguldot naudu sevis izglītošanā, atdeve būs daudzkārtīga. Par to liecina arī studentu un interesentu skaits RPIVA Tukuma filiālē – ziemas uzņemšanas laikā prognozētā studējošo grupa tika nokomplektēta, un tagad, kad jaunā uzņemšana tikko sākusies, ir daudz zvanu un potenciālo studentu apmeklējumu. Cik grupu izdosies nokomplektēt, to rādīs laiks, taču ir radīti visi priekšnoteikumi, lai jaunie studenti izvēlētos tieši šo mācību iestādi: studiju maksa ir samazināta (dažām programmām pat līdz 560 latiem gadā), ko var maksāt katru mēnesi, nevis kā iepriekš, kad samaksāt vajadzēja vismaz semestri uz priekšu, sekmīgie studenti var arī saņemt papildu atlaides studiju maksai.

Jolanta Batina novērojusi, ka arvien vairāk par mācībām filiālē interesējas jaunieši pēc 12. klases beigšanas. Šo kategoriju visvairāk interesē telpas, materiāli tehniskais nodrošinājums, iespējas kopīgi atpūsties un sportot. Savukārt cilvēkus, kuri jau strādā, visvairāk interesē pedagoģiskais sastāvs, iespēja iegūt papildu zināšanas un izvēlētās studiju programmas saturs, kas ļautu labāk veidot karjeru. Gan vienu, gan otru potenciālo studentu vēlmes RPIVA var apmierināt pilnībā.

Vēl sadaļā

Tukuma ledus halle aizvada savas darbības devīto gadu. Lai gan sākums bija smags un diskusiju pilns, šo gadu laikā ir pierādījies, ka ledus halle tukumniekiem ir absolūti nepieciešama. Būtisks ir pašvaldības atbalsts, kas novada bērnu sportisko aktivitāšu nodrošināšanai apmaksā ledus nomu.

 

Aizvadītajā gadā Tukuma slimnīcā realizēti divi projekti, kas snieguši jaunas iespējas un ērtības gan pacientiem, gan medicīniskajam personālam – pārplānota un rekonstruēta ir uzņemšanas nodaļa, kā arī realizēts ES atbalstītais projekts Primārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA «Doktors+», kura ietvaros būtiski uzlabota ārstu prakšu infrastruktūra.

 

Aizvadītajā gadā vadošo dzīvnieku barības piedevu un premiksu ražošanas uzņēmumu Baltic Feed, kas līdz šim piederēja Somijas kompānijai Hankkija Oy, ir iegādājies Dānijas uzņēmums Vilomix Holding AS. Tuvākā laika plānos paredzēts būtisks ražošanas apjoma pieaugums.

 

Intervija ar Tukuma novada domes priekšsēdētāju Juri Šulcu.

 

Šonedēļ Tukuma patversmes pagalmā, Dārza ielā 11/13, atsākusi darboties zupas virtuve, aģentūra LETA uzzināja Tukuma novada pašvaldībā.

 

Tukuma pilsētas svētku ietvaros, kas ar devīzi "Uz Tukumu pēc smukuma" no 27.-28.jūlijam risināsies Brīvības laukumā, citur pilsētā un ārpus, notiks grandioza jauna naktskluba - BABOON BAR atklāšana.