Asociācija par situāciju "Latgales Bekona" novietnē: Atkal esam zaudējuši vienu ļoti labu fermu
 
©Nora Krevneva, F64 Photo Agency

AS "Latgales Bekons" novietnē konstatētais Āfrikas cūku mēris nozarei ir liels šoks un zaudējums, šādu viedokli pauda Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCA) vadītāja Dzintra Lejniece.

Cūku audzētāji ir ļoti maza sabiedrība, tādēļ jebkurš šāds gadījums ir liels zaudējums nozarei kopumā. "Mēs atkal esam zaudējuši vienu ļoti labu fermu. Protams, mums pagaidām joprojām ir šoks, ka tas ir atkal noticis, bet secinājums tāds, ka šī slimība tiešām nav prognozējama un vadāma," piebilda Lejniece.

Pēc viņas paustā, par to, vai pēc notikušā uzņēmums varēs atjaunot darbību, ir ļoti grūti spriest. "Šobrīd vairāk jādomā par to, lai cilvēks pēc šāda šoka saglabā veselo saprātu un spēj savākties. Par saglabāšanu vai atjaunošanu šobrīd ir pāragri ko spriest," sacīja asociācijas vadītāja.

Viņa norādīja, ka "Latgales Bekonam" savā reģionā bija ļoti stabila vieta - gan savi veikali, gan tirdzniecības punkti.

Nora Krevneva, F64 Photo Agency

Pēc Lejnieces domām, "Latgales Bekons" ir stabila saimniecība un Latgalē strādāja ļoti veiksmīgi.

Jau ziņots, ka "Latgales Bekons" cūku novietnē ar aptuveni 6000 cūku lielu ganāmpulku, kas atrodas Daugavpils novada Višķu pagastā, mājas cūkām konstatēts Āfrikas cūku mēris, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Ilze Meistere.

Viņa norādīja, ka patlaban PVD novietnē veic Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumus, tostarp cūku likvidēšanu, kā arī epidemioloģisko izmeklēšanu, lai noskaidrotu, kā slimība iekļuva novietnē.

Vienlaikus noteikta karantīna - aizsardzības zona trīs kilometru rādiusā un uzraudzības zona desmit kilometru rādiusā ap slimības skarto saimniecību. "Šajā teritorijā esošajās novietnēs tiks pastiprināti kontrolēta cūku reģistrācijas un biodrošības prasību ievērošana un cūku veselības stāvoklis, kā arī transportlīdzekļu kustība. Īpaša uzmanība būs pievērsta dzīvnieku, kā arī gaļas izcelsmes produktu pārvadāšanai," skaidro Meistere.

Pēc "Firmas.lv" datiem, "Latgales Bekons" pagājušajā gadā strādāja ar 1,676 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14% mazāks nekā gadu iepriekš. Savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās vairāk nekā četras reizes un bija 74 245 eiro. Uzņēmumā pērn strādājuši 69 darbinieki.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka šogad uzņēmums plānojis dažādot piedāvāto produktu klāstu, optimizēt vadības procesus, piesaistīt jaunus partnerus un palielināt produkcijas apmēru. Tāpat šogad iecerēta jauna ceha renovācija.