Mūzika

25.mai
Ilgāku laiku klusējuši nupat ar otro singlu par sevi atgādinājusi pašmāju spilgtā drīmpopa apvienība “Tribes Of The City” – dziesma “Parasitic” ir otrais vēstnesis no topošā albuma.
 
25.mai
Jau astoto piektdienu pēc kārtas kompānija "MicRec" publicē jaunu dziesmu no Latvijas mūziķu veltījumu albuma, savam pāragri aizgājušajam kolēģim Mārtiņam Freimanim un viņa dziesmām.
 
24.mai
Grupas “CanZone” videoklipu sagatavojusi divu cilvēku radošā apvienība "machinaLID".
 
24.mai
Plašāka auditorija savdabīgo dziedātāju Katrīnu Gupalo iepazina šā gada konkursā “Supernova”, kur viņa piedalījās ar dziesmu “Intoxicating Caramel”.
 
23.mai
Par vieniem no Latvijas hokeja izlases teicamās spēles aculieciniekiem nupat notikušajā pasaules čempionātā Dānijas pilsētā Herningā kļuva arī pašmāju rokgrupa “Laime Pilnīga”, kura tur sniedza vairākus koncertus – varbūt viņus kā talismanus ņemt līdzi arī uz nākamo čempionātu?
 
23.mai
Pēdējos gados Roberts Lejasmeijers aktīvi piedalās dažādos vasaras pasākumos, un ballītēm rada arī savus Bootleg remiksus populārām latviešu dziesmām. Šogad Roberts radījis remiksu Dona dziesmai "Dieviņš".
 
22.mai
Rokmūziķa Kurta Kobeina meita Frānsesa Bīna Kobeina laulības šķiršanas procesā zaudējusi no tēva mantoto ģitāru, par kuru kolekcionāri esot gatavi maksāt miljoniem dolāru.
 
22.mai
Pēc nesen notikušā lielkoncerta VEF Kultūras pilī un pirms gaidāmā pasākuma šo ceturtdien, 24. maijā, Kalnciema kvartālā droši vien radusies daudz lielāka interese par relatīvi mazpazīstamo muzikālo apvienību "Kanisaifa".
 
22.mai
Lai pievērstu sabiedrības un lēmējvaras uzmanību, otrdien, 22. maijā gājēju tunelī virzienā uz Stacijas laukumu (tunelī, kas tuvāks tirdzniecības centra Stockmann ēkai) notiks Vāgnera zāles pagaidām neskaidrajai nākotnei veltīta zibakcija. Tās norisē pasaulslavenais basbaritons Egils Siliņš dziedās Holandieša monologu no Riharda Vāgnera operas "Klīstošais holandietis". Dziedājumu pavadīs Mārtiņš Zilberts (klavieres). Akcijas sākums pl.12.40, tā ilgs aptuveni divdesmit minūtes.
 
21.mai
Pagaidām gan nav nekas dzirdēts par tās turpinājumu, taču, cerams, tas būs kaut ceturtdaļu tikpat iespaidīgs kā pērn.
 
21.mai
Patīkamā, nepiespiestā un teju vai ģimeniskā atmosfērā līdz pat pirmajiem gaiļiem piektdienas rītā kafejnīcā Ļeņingrad pagājušās nedēļas nogalē tika atzīmēts kāds notikums – mūzikas žurnālista un dīdžeja Kaspara Zaviļeiska grāmatas klajā nākšana.
 
21.mai
Lai cik tas būtu neticami, nākamgad mūžam jaunā latvju supergrupa "Prāta vētra" varēs atzīmēt savas pastāvēšanas trīsdesmitgadi.
 
21.mai
Viena mūziķa ieraksts sociālajā tīklā izraisījis veselu lērumu sūdzību par Andreju Šikoru – alus svētku Latviabeerfest organizatoru. Viņš mēdzot nesamaksāt. Un pats arī to nenoliedz – par nekvalitatīvu izpildījumu vai nesakārtotiem papīriem viņš maksāt vienkārši negrib. Un nemaksā.
 
20.mai
Šodien "Arēnā Rīga" uzstāsies britu mūziķis Džeimss Blants, informēja koncerta rīkotāju pārstāve Danute Vareikaite.
 
18.mai
Maija beigās klajā nāks Latvijas mūziķu veltījuma albums Mārtiņam un viņa dziesmām "Mans draugs Mārtiņš Freimanis". Albuma izdevēji "MicRec" jau septīto piektdienu pēc kārtas publicē kādu no 15 albumā iekļautajām dziesmām. Līdz šim jau publicētas Freimaņa dziesmas, kuras izpilda "Rīgas Modes", "Labvēlīgais Tips" un Elza Rozentāle, "Musiqq", "Z-Scars", Lauris Reiniks un Rūta Reinika un Arturs Gruzdiņš ar savu grupu "Refleksija".
 
18.mai
Ja nebūtu Madonnas, tad miniatūrā austrāliešu dziedātāja Kailija Minoga pilnīgi droši varētu tikt dēvēta par popmūzikas karalieni.
 
18.mai
Ekstravagants skatuves tēls, huligāniska uzvedība un enerģētiski piesātināta mūzika, kas pārkāpj jebkādu žanru robežas – ar šādu vai līdzīgu piedāvājumu šo svētdien, 20. maijā, koncertzālē “Palladium Rīga” uzstāsies amerikāņu čigānu pankroka apvienība “Gogol Bordello”.
 
17.mai
Linda Leen sadarbībā ar ģitāristu Rihardu Lībieti radījusi dziesmu "Uzar mani kā zemi", kas kā latviskota versija seko gada sākumā iznākušajai "Весна".
 
16.mai
Atklājot vasaras koncertsezonu, Aija Andrejeva piedāvā jaunu dziesmu - "Pinies man pa kājām", no februārī izdotā albuma "Mēs pārejam uz Tu". Jaunā dziesma ir albuma ceturtais singls, un tās autori ir Kaspars Ansons un pati Aija Andrejeva.
 
14.mai
Jau šo trešdien, 16. maijā, VEF Kultūras pilī notiks muzikālās apvienības Kanisaifa debijas albuma atrādīšanas plašākai publikai koncerts. Šīs apvienības galvgalī ir Nils Īle – mūziķis, kuru droši var dēvēt par perkusiju mākslas Latvijā ciltstēvu.
 
14.mai
Pirms pāris gadiem Eirovīzijas dziesmu konkursā sevi spilgti apliecināja Justs Sirmais ar Aminatas dziesmu “Heartbeat” – plašākai auditorijai debitants, lai gan pirms tam jau vairākos projektos sevi pierādījis mūziķis. Šķita, ka nu dziedātājam visi plašie ceļi vaļā, taču, vai nu Justs izvēlējās nepareizos padomdevējus (šķiet, ka tieši tā…), vai kāda cita vaina, taču viņa izrāviens nenotika pat lokālā mērogā.
 
14.mai
Ar prognozējami negribētu Izraēlas dziedātājas Netas uzvaru noslēdzies ikgadējais starptautiskais Eirovīzijas dziesmu konkurss. Izrādās, ka mūsu pārstāvei Laurai Rizoto līdz finālam pietrūcis nieka piecu punktu.