KĀ LAI IZDZĪVO: Latvijā par darbu stundā maksā nieka 70 centus

F64
  • F64
1 / 1

70, citviet 80 vai 90 centi stundā – tik „lielu” samaksu par dežuranta sarga darbu sola darba devēji, ko apzvanījis darba meklētājs Rolands, vēsta raidījums „Bez Tabu”.

Valsts darba inspekcijas pārstāve informē, ka tas ir pārkāpums, jo minimālā darba samaksa mēnesī par pilnu slodzi ir 380 eiro, bet minimālā stundas tarifu likme ir nedaudz atšķirīga (tas atkarīgs no darbadienu skaita mēnesī), piemēram, aprīlī minimālā stundas likme ir 2 eiro 30 centi.

Arī raidījums atsaucas uz kādu sludinājumu - par 24 stundu diennakts dežūru, kuras laikā nedrīkst gulēt, bet būs atbildīgs darbs un jādežūrē celtniecības objektos, piedāvā tikai vienu eiro stundā, tāda pati alga tiek piesolīta arī apkopējiem.

Valsts darba inspekcijas pārstāve informē, ja tiek maksāts mazāk nekā valstī noteikta minimālā darba samaksa, sods darba devējam ir no 850 līdz 7100 eiro, taču pieķert darba devējus likumpārkāpumā esot sarežģīti. Kad inspektori ierodas ar savam atpazīstamības zīmēm, darba devēji aizmūkot, bet pēc tam noformētos protokolus apstrīdot.

Komentāri [52]

 
Jānis
Ko tad raudat, strādājiet, sargājiet, tāpat naktī guļat, no samaksas jau darba kvalitāte nemainās, tikai ēstgriba palielinās
24.aprīlis 2017, 0:29 Atbildēt
Ja kas
Šādu darba samaksu vajag izzludināt visos ziņu portālos! Lai dzird visā Eiropā! Lai migranti no F tām arābu zemēm, Latvijā nemaz nerādās! Šeit, Heineken, Bavarias zemēs tie suņi negrib strādāt par 10 euro stundā!
23.aprīlis 2017, 12:21 Atbildēt
Nepateicu!
Ne visur, bet šeit Svētdien maksā Dubultā! Aģentūrās 130%. 2-3 Svētku dienas, tur 150%. Bet man jau dažus gadus Kompānijas kontrakts/Patstāvīgais - prieks strādāt. Un Nodokļus te Maksā Pilnīgi visus! Bet melnie ... ir vienkārši izdzimteņi! Un viņus te aizstāv, žēlo! Pilnīgs idiotisms!
23.aprīlis 2017, 17:43 Atbildēt
nekas briesmiigs nav
es savaa laika pec saucamas "atmodas" kad nebija darba straadaju pie saumnieka uz lauka par 1 latu visu dienu,Pusdienas iedeva zupu un divas maizes shkjele.Ta ka viss kartibaa.Labi,ka vel tik maksaa,jo shi sarkana komunistu mafija,kas sagraba varu 4.maijaa,vinji negrib izlaist varu no saviem asinainajiem nadziniem,jo tad buus pashiem baigi traki.Es ljoiti ceru,ka tads laika pienaks,kad tiks tiesati Latvija visi miljonari par manas Dimtenes izlaupishanu un cilveku spidzinashanu ar 200 eiro/labaka gadijuma/ pensiju meenesi! Un tadi maukas ka daalders vairs nekad nevems televizija,ka dzivojam ljoti labi. Vienotibas zagligas sarkanas bandas rupors ir daalders/smirdoss,truls ar baardas rugajiem noaudzis degenarats atklaati njirgajas par cilvekiem. Balsojie par mums /vienotibu,lsi zilotibu un mes jus ievedisim komunisma saulainajas taales!
23.aprīlis 2017, 11:38 Atbildēt
tieši tā
visam var piekrist.
15.jūlijs 2017, 2:58 Atbildēt
Skatīt visus 52 komentārus >

Latvijā Vairāk >

Kaut kas traks!