"Skonto" strīds: Draud uzrakt stadionu
 
©Romāns Kokšarovs/ f64 photo agency

Saistībā ar strīdiem par "Skonto" stadiona un tā aprīkojuma īpašumtiesībām ticis aizturēts plašos demontāžas darbus īstenojošā Igaunijas uzņēmuma "Light" pārstāvis Alans Selters, vēsta TV3.

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins informēja, ka saistībā ar strīdiem par "Skonto" stadionu policijā sākta resoriskā pārbaude, lai pārbaudītu, vai īstenotās darbības atbilst likumam un vai nav saskatāmas kriminālas pazīmes.

Bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs, kuru viens no strīdā iesaistītajiem uzņēmumiem - "Adventika Group" - piesaistīja kā juristu šī problēmjautājuma risināšanā, stāstīja, ka "notikušais "Skonto" stadionā ir raisījis šoku".

Lai arī Jurašam nav tiešu pierādījumu, viņš stāstīja, ka daudzi apstākļi liecinot, ka atbildīgais par stadiona sabojāšanu esot Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents, bijušais stadiona īpašnieks Guntis Indriksons. Pats Indriksons šādus apgalvojumus nodēvēja par muļķībām.

Jurašs piebilda, ka uz vietas demontāžas procesu uzraudzījis nevis noteiktais tiesu izpildītājs, bet gan bijusī tiesu izpildītāja Inga Čepjolkina. No demontētājiem arī esot saņemti draudi "uzrakt stadionu", jo mantas aprakstītāji par kustamu uzskatot arī laistīšanas sistēmu.

Kā ziņots, "Skonto" stadionā vairākas dienas notiek kustamā īpašuma demontāža, noņemot apgaismojuma stabu prožektorus un tribīņu krēslus. Kā portālam "Delfi" tika apliecinājis "Light" īpašnieks Selters, "Skonto" stadionā notiek uzņēmumam piederošās kustamās mantas apķīlāšana un izņemšana, kā to paredzot tiesas spriedums.

LFF pauž cerību, ka stadiona pārvaldnieki SIA "Fitnesa parks", tā īpašnieki SIA "Adventika Group" un situācijā iesaistītā "Light" atradīs savstarpēju kompromisu. LFF uzsver, ka ir gatava iesaistīties visu pušu pārrunās, jo LFF interesēs ir plānoto spēļu veiksmīga norise un pēc iespējas ātrāka skaidrība. LFF, reaģējot uz piektdienas notikumiem, oficiāli vērsusies pie SIA "Adventika Group" un "Light", lūdzot situācijas skaidrojumu.