Laika apstākļi

18:03
Lai gan šodien un rīt Latvijā tiek prognozēts lietus, tomēr kopumā par laikapstākļiem šī gada maijā nevaram sūdzēties. Vai tikpat silts un saulains laiks gaidāms arī šī gada vasaras mēnešos?
 
15:21
Trešdien vietām Latvijā - pārsvarā valsts dienvidu un austrumu daļā - īslaicīgi līs, lokāli gaidāmas pērkona lietusgāzes, prognozē sinoptiķi.
 
7:53
Otrdien Latvijā palielināsies mākoņu daudzums un, sākot no dienvidiem, daudzviet gaidāms neliels īslaicīgs lietus, prognozē sinoptiķi.
 
Vakar, 10:01
Tuvākajās divās nedēļās laikapstākļus Latvijā galvenokārt noteiks anticikloni, tādēļ pārsvarā gaidāms sauss un saulains laiks, liecina sinoptiķu prognozes.
 
19.mai
Naktī uz svētdienu teju visā Latvijā gaisa temperatūra noslīdēs zem +7 grādiem un vietām gaidāma salna zāles augstumā, prognozē sinoptiķi.
 
19.mai
Lai gan ceturtdien un piektdien daudzviet Latvijā lija un ducināja pērkons, jau sestdien laikapstākļi krietni uzlabosies.
 
18.mai
Nedēļas izskaņā Latvijā atgriezīsies anticiklona ietekme - gaidāms sauss un saulains laiks, kā arī spirgts ziemeļvējš, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un "Global Forecast System".
 
18.mai
Agrā piektdienas rītā vietām Latvijā - lielākoties valsts centrālajā daļā - līst, daudzviet ir dūmaka, vietām izklīst bieza migla, liecina meteoroloģiskā informācija. Spēcīgākās pērkona lietusgāzes ceturtdien bija Latgalē, kur reģistrēti aptuveni 3000 zibens uzplaiksnījumu un nokrišņu daudzums Daugavpilī sasniedza 26 milimetrus jeb teju pusi no mēneša normas.
 
17.mai
Kā iepriekš vēstīts, ceturtdienas priekšpusdienā Latvijas dienvidaustrumu novadus turpinās šķērsot neliela lietus zona, savukārt pēcpusdienā un vakarā Latgalē un Sēlijā prognozētas pērkona lietusgāzes. Vai negaiss gaidāms arī galvaspilsētā?
 
17.mai
Ceturtdienas rītā Latvijā ir pārsvarā saulains laiks, bet valsts dienvidaustrumos debesis klāj mākoņi un vietām nedaudz līst, liecina meteoroloģiskā informācija. Gaisa temperatūra piecos rītā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +6,6 grādiem Mērsragā un +6,9 grādiem Zosēnos līdz +14,5 grādiem Rīgas centrā (starptautiskajā lidostā +10 grādu).
 
16.mai
Jau iepriekš ziņots, ka otrdienas pēcpusdienā un vakarā Latvijā izauga daži negaisa mākoņi, galvenokārt Vidzemē reģistrēti vairāki simti zibens spērienu.
 
16.mai
Otrdienas pēcpusdienā un vakarā Latvijā izauga daži negaisa mākoņi, galvenokārt Vidzemē reģistrēti vairāki simti zibens spērienu, liecina meteoroloģiskā informācija. Saskaņā ar aculiecinieku ziņoto vietām Valmieras un Limbažu pusē negaiss atnesa ne tikai īslaicīgu stipru lietu, bet arī pamatīgu krusu, tās lielāko graudu diametrs sasniedza divus centimetrus. Savukārt daļā Latgales un Sēlijas otrdien bija neliels līdz mērens lietus, lielākais nokrišņu daudzums reģistrēts Daugavpilī - septiņi litri kvadrātmetrā. Trešdienas rītā vietām Vidzemē nedaudz īslaicīgi līst, dažviet valstī - galvenokārt dienvidaustrumu novados - izklīst migla, redzamība naktī bija sarukusi līdz 100 metriem. Valsts lielākajā daļā spīd saule.
 
15.mai
Otrdienas nakts un saullēkts Latvijā bija siltākais kopš pagājušā gada vasaras, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Lai gan dažviet Vidzemē un Rīgas jūras līča piekrastē gaisa temperatūra pazeminājās līdz +8 grādiem, valsts lielākajā daļā nekļuva vēsāks par +11..+16 grādiem. Piecos rītā augstākā gaisa temperatūra valstī bija +18,3 grādi galvaspilsētas centrā.
 
14.mai
Pirmdienas saullēktā gaisa temperatūra Latvijā ir no +7 līdz +16 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija. Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Daugavpils pievārtē, Madonā un Mērsragā, siltākais rīts uzausis Rīgas centrālajā un ziemeļu daļā. Deviņos rītā gaiss iesils līdz +16..+22 grādiem.
 
13.mai
Pirmdien Latvijā saglabāsies ļoti silts un pārsvarā sauss laiks, lai gan palielināsies mākoņu daudzums, prognozē sinoptiķi.
 
13.mai
Svētdien daudzviet Latvijā pārspēts 13.maija maksimālās gaisa temperatūras rekords, tajā skaitā labots šī datuma nacionālais rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) apkopotā informācija.
 
13.mai
Meteoroloģiskā vasara, kas Latvijā iestājās šajā nedēļā, neatkāpsies arī tuvākajās diennaktīs, taču tās raksturs mainīsies, liecina sinoptiķu prognozes.
 
13.mai
Svētdien un pirmdien Latvijā gaidāms stiprs karstums, brīdina Latvijas vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.
 
11.mai
Šonedēļ Latvijā iestājusies meteoroloģiskā vasara, un tās pirmajā nedēļas nogalē saglabāsies sauss un saulains laiks, prognozē sinoptiķi.
 
11.mai
Skaidra laika un bezvēja apstākļos gaisa temperatūra vietām Austrumlatvijā piektdienas saullēktā pazeminājusies līdz +2..+4 grādiem, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām. Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Madonā, savukārt augstākā - Liepājas ostā, kur nakts gaitā nav kļuvis vēsāk par +16 grādiem. Arī citviet Kurzemes rietumos gaisa temperatūra nav noslīdējusi zem +14..+15 grādiem.
 
10.mai
Ceturtdienas rītā Latvijā saglabājas zems gaisa mitrums un skaidras debesis, liecina meteoroloģiskā informācija. Pūš lēns līdz mērens austrumu vējš. Gaisa temperatūra saullēktā no +6 grādiem dažviet valsts austrumos līdz +14..+15 grādiem Liepājā.
 
9.mai
Saulainai un siltai darba nedēļai Latvijā sekos vasarīga nedēļas nogale, prognozē sinoptiķi.