Vai Rīgas kafejnīcai briest tiesvedība ar pasaulē ietekmīgu zīmolu?

Ekrānšāviņš/4. studija
  • Ekrānšāviņš/4. studija
1 / 1

Pie LTV raidījuma "4. studija" vērsās skatītāji, kuriem aizdomīgs liekas kādas Rīgas kafejnīcas logo, kurš ļoti atgādina pasaules slavenā kafijas dzērienu ražotāja "Starbucks" logo. Tas liek uzdot jautājumu - vai pamats bažām, kas šāda līdzība var izsaukt tiesas darbus?

Zināms, ka amerikāņu "Starbucks" tīkls pašlaik Latvijā neplāno atvērt kādu no kafijas veikaliem, bet kādas Vecrīgas kafejnīcas logo aplūkošanas iespējams viegli sajaukt ar slaveno zīmolu.

Raidījuma aptaujātie cilvēki vairums atpazīst īsto "Starbucks" simbolu, taču daži sākumā ir apjukuši un atzīst, ka tas ir loti līdzīgs.

Ekrānšāviņš/4. studija

Pašā kafejnīcā "4. studija" novēroja, ka ir pat uzlīmes ar viņu logo, kuru rotā pat "Starbucks" uzraksts, kaut logo nesaskan.

Kafejnīcas īpašniece Gundega Silniece raidījumam izklāsta, ka logo nevar būt identiski un uzņēmuma mērķis nav klientus maldināt ar līdzīgajiem logo. Līdz šim kafejnīcai nekādu saskaņojumu ar "Starbucks" nav.

Patentu valde raidījumam norāda, ka šajā gadījumā ir iemesls tiesvedībai, taču to jāuzsāk "Starbucks" pārstāvjiem.

Komentāri [10]

 
Skolnieciņš [Latvijas skaudības dievība]
Rakstā ir drukas ķļūme.
12.augusts 2017, 12:27 Atbildēt
janis
neesmu Starb fans, bet, ieraugot šilti , pabrīnījos kur šie tik klusi iebāzušies tādā caurumā. Nu brīnīšanās prieks atņemts.
12.augusts 2017, 8:02 Atbildēt
es
estādu sūda starbuku nemaz nezinu,bet mums tā tak Milda
11.augusts 2017, 23:25 Atbildēt
Skatīt visus 10 komentārus >

Kaut kas traks!