Šadurskis šokēts par to, cik daudz jauniešu Latvijā pīpē "zālīti"

F64
  • F64
1 / 1

Aptuveni 15% Latvijas jauniešu lieto marihuānu, tā pētījumā secinājis Eiropas Narkotiku un narkomānijas centrs. Pārsteigumu par situācijas nopietnību pauž izglītības ministrs, šonedēļ vēstīja "TV3 Ziņas".

Eiropas Narkotiku un narkomānijas centra pētījumā secināts, ka Latvijā marihuāna ir visizplatītākā narkotika, kuru lieto iedzīvotāji vecumā līdz pat 64 gadiem. Marihuānu galvenokārt lieto tieši jaunieši, vecumā no 15 līdz 34 gadu vecumam vidū, turklāt lielākoties, jauni vīrieši.

Izglītības ministram ziņa par straujo zālītes pīpētāju pieaugumu jauniešu vidū bija pamatīgs pārsteigums. Viņš cīņu pret marihuānu pielīdzina iepriekšējiem cīniņiem pret “spaisu”.

“Mani izbrīnīja šis cipars, biju domājis, ka tas ir mazāks. Jājautā, cik objektīva aptauja, bet skaitļi ir satraucoši. Pirms laika, visi kopā strādājot, tikām galā ar vieglajām narkotikām, tad šis ir satraucošs fakts, par ko jādomā,” atzīst izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Veselības ministre Anda Čakša par marihuānas straujo izplatību nav pārsteigta - tik tiešām, tendences ASV, kur daudzos štatos zālīte ir legāla gan medicīnas, gan atpūtas mērķiem, gan Eiropā, arvien virzās liberālākās sliedēs.

Latvijā strauji izplatās ne tikai zālītes lietošana, bet arī ražošana. Pašmāju nelegālie audzētāji apgādā pat Skandināvijas tirgu. Likumsargi regulāri uziet audzētavas, pēdējais skaļākais gadījums bija martā, kad netālu no Lietuvas tika atrasta siltumnīca ar 663 marihuānas stādiem.

Komentāri [29]

 
Oto
Spaisu to sūda ķīmiju vaidzeja aizklopet,bet marihuānu,kas augusi dabīga ceļa vaig legalizēt neviens no marihuānas nav nomiris pardozejot,pat viņa iznīcina vēža šūnas,kas ir pat zinātniski pierādīts ...
8.aprīlis, 13:00 Atbildēt
sa
tad jau ministrs ir galigi atpalicis,sen jau visi pipe un pipes vel vairak,tas nav nekas kaitigs ja nepardoze un mak pipet,pat ieteicams jo nonem dienas stressu.
8.aprīlis, 11:20 Atbildēt
Infor
Jā zālīte . Bet daļa jauniešu nezin to ka tiek izaudzēts parastā kaņepe , tad novākta un apkaisīta ar citiem sūdiem . Sen sen atpakal pats uzgrābos uz tādu mēslu.
8.aprīlis, 11:15 Atbildēt
Skatīt visus 29 komentārus >

Kaut kas traks!