Latvija paliek kā pēdējā Baltijas cerība: Grieķija izslēdz Lietuvu
©Scanpix.ee

Neierasti ātri Eiropas čempionāta finālturnīrs noslēdzies Lietuvas basketbola izlasei, kas šovakar Stambulā ar rezultātu 64:77 piekāpās Grieķijas izlasei.

B apakšgrupas uzvarētāja Lietuva savā astotdaļfinālā tikās ar A grupā tikai ceturto vietu ieņēmušo Grieķijas valstsvienību, kas cieš no pamatīgām savstarpējām nesaskaņām komandas iekšienē. Lietuvas izlase pirmo vietu savā grupā izcīnīja ar bilanci 4-1. Vienīgo zaudējumu mūsu dienvidu kaimiņi piedzīvoja ievada mačā pret Gruziju. Grieķija, turpretim, tikai par mata tiesu nodrošināja vietu astotdaļfinālā. Dienvidniekiem pietika ar divām neizteiksmīgām uzvarām pār Islandi un Poliju. Tika piedzīvoti trīs zaudējumi - pret Franciju, Slovēniju, kā arī Somiju.

Tomēr šovakar uz laukuma bija "pavisam cita" Grieķijas izlase - apņēmības pilna pierādīt, ka šai komandai ir potenciāls uz ko vairāk nekā izmocītu uzvaru pret tādu basketbola "lielvalsti" kā Poliju. Pēc Lietuvas sākuma izrāviena (4:0) iniciatīvu pilnībā pārņēma grieķi, kas pirmās ceturtdaļas beigās bija ieguvuši jau 11 punktu vadību - 25:14.

Otrajā ceturtdaļā lietuvieši spēja saņemties un "pievilkt" līdz -3 (27:30), tomēr arī krīzes brīžos Grieķijas izlases spēle neizjuka, kā rezultātā Grieķija spēja atgūties un līdz puslaika beigām atjaunot daļu no zaudētā pārsvara - 37:30.

Pēc lielā pārtraukuma Grieķija spēja atrauties pat līdz +17 (57:40), tomēr tad sekoja lejupslīde, kura noslēdzās pie rezultāta 63:59 Grieķijas izlases labā. Arī šo krīzes periodu Grieķijai izdevās pārvarēt, atlikušajā laikā ļaujot lietuviešiem iemest vien piecus punktus, kamēr paši grieķi iespēja 14, svinot uzvaru ar rezultātu 77:64. Lietuvas izlase ceturtdaļfinālā pēdējoreiz neiekļuva 2009. gada finālturnīrā Polijā.

Lietuviešiem šovakar nelīdzēja arī Mindauga Kuzminska gūtie 20 punkti un savāktās septiņas atlēkušās bumbas, kā arī Jona Valančūna 13 punkti un 15 atlēkušās bumbas. Grieķijas izlasē līderis ar 21 gūtu punktu bija Kostass Slukass, kamēr 14 punktus komandas kasē ieripināja Niks Kalatess.

 
Komentāri Skatīt