redeem Klementīne, Raimonda, Raina, Tāle

arrow_right_alt Sports \ Basketbols

Bertānam 14 punkti; "Spurs" zaudē "Thunder"

© AP/Scanpix

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns šonakt guva 14 punktus 18 nospēlētajās minūtēs NBA mačā, kurā viņa pārstāvētā Sanantonio „Spurs” ar 94:104 piekāpās Oklahomsitijas „Thunder”, noslīdot uz septīto vietu Rietumu konferencē.

Dāvis Bertāns laukumā pavadīja 18 minūtes, kurās trāpīja trīs tālmetienus un guva 14 punktus (1p. 3/3, 2p. 1/1, 3p. 3/5). Dāvim arī viena atlēkusī bumba, viena pārtverta bumba un viens bloķēts metiens, taču arī viena kļūda un piecas piezīmes. Viņa +/- rādītājs šoreiz bija mīnus pieci.

„Spurs” sastāvā šodien bija atgriezies Pau Gazols, līdz ar to Bertāns sākumsastāvā nedevās. Tāpat „Spurs” komandas sakarā optimistiskas ziņas sagaidītas ilgāku laiku nespēlējušā Kavai Lenarda sakarā, kurš varētu atgriezties laukumā jau nākamnedēļ.

Bertāns pirmoreiz laukumā devās otrās ceturtdaļas sākumā, taču visai drīz atkal tika nomainīts. Pēc tam viņš tika vēlreiz sūtīts laukumā puslaika pēdējās divās minūtēs, kad „Spurs” bija nokļuvusi iedzinējos ar 37:48. Bertāns tobrīd iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, bet „Thunder” izdevās veiksmīgs pēdējais uzbrukums, atjaunojot deviņu punktu pārsvaru (52:43).

Trešajā ceturtdaļā „Spurs” vēlreiz nedaudz pietuvojās pretiniekiem, bet ceturtdaļas izskaņa šoreiz nesanāca īpaši veiksmīga. Bertāns spēlēja šīs ceturtdaļas pēdējās trīs minūtēs, kurās saņēma veselas četras personīgās piezīmes, ieskaitot vienu ļoti apšaubāmu pret Raselu Vestbruku. 12 sekundes pirms ceturtdaļas beigām Bertāns gan tika pie diviem punktiem pēc Manu Džinobili piespēles, bet „Thunder” saglabāja vadību ar 77:68.

Pēdējās ceturtdaļas pirmajā pusē „Thunder” nokārtoja jautājumu par šodienas spēles uzvarētāju, panākot sev arī 20 punktu pārsvaru (92:72). Pēc tam laukumā vēlreiz devās Bertāns, kurš izcēlās ar vēl vienu precīzu tālmetienu un trim precīziem soda metieniem, kad noteikumi tika pārkāpti pret viņu tālmetiena brīdī, tāpat arī Bertāns bloķēja Karmelo Entonija metienu, kad bijušais „Knicks” līderis centās viņu apspēlēt viens pret vienu.

Bertāna sniegums palīdzēja „Spurs” pievilkt līdz 83:93 četras minūtes pirms beigām, bet tuvāk „Thunder” vairs neļāva pietuvoties un nosargāja uzvaru ar 104:94. Bertāns kopā ar Rūdiju Geju bija rezultatīvākais savā komandā, kamēr „Thunder” sastāvā ar „triple-double” izcēlās Vestbruks, kuram 21 punkts, 12 atlēkušās bumbas un 11 rezultatīvas piespēles. „Spurs” izdevās ierobežot pārējos „Thunder” līderus - Pols Džordžs guva 11 punktus ar 16 metieniem no spēles, kamēr Entonijs palika ar diviem punktiem, trāpot tikai vienu no astoņiem metieniem, bet šoreiz ļoti nospēlēja „Thunder” rezervisti ar Džeramī Grantu priekšgalā, tāpat jāuzsver lielā atšķirība izdarītajos soda metienos, kurus „Thunder” izpildīja daudz vairāk (24 pret septiņiem).

”Thunder”(39-29)-”Spurs” (37-29) 104:94

(24:19, 28:24, 25:25, 27:26)
Thunder: Vestbruks 21 (12 atl.b., 11 rez.p.), Grants 15, Brūers 12, Džordžs 11 (10 atl.b.), Abriness 11, Patersons 10, Adamss 8, Kolisons 7, Huestiss 5, Feltons 2, Entonijs 2.
Spurs: Bertāns 14, Gejs 14, Oldridžs 11, Forbss 10, Marejs 9, Gazols 8, Andersons 6, Milzs 6, Pārkers 6, Loverņs 4, Grīns 4, Pols 2, Džinobili.