Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

arrow_right_alt Sports \ Futbols

''Real'' otrajā puslaikā saplosa ''Juventus'' aizsardzību un 12. reizi triumfē ČL

© Cesare Purini / BACKGRID

Kārtējā UEFA Čempionu līgas sezona ir beigusies ar Madrides ''Real'' triumfu, kas ir kluba trešais pēdējo četru gadu laikā. Spāņu galvaspilsētas vienība pārrakstījusi vēsturi un kļuvusi par pirmo komandu, kas izcīnījusi Čempionu līgas trofeju divos gados pēc kārtas. Kamēr pirmajā puslaikā bija vērojams līdzvērtīgs un aizraujošs futbols, otrajā viss izmainījās, ''Real'' pilnībā neitralizējot bīstamo ''Juventus'' uzbrukumu un paši iesitot trīsreiz - 4:1. Divi vārti Ronaldu.

Pirms spēles viens no galvenajiem jautājumiem bija, vai viens no Madrides ''Real'' līderiem Gerets Beils spēs doties jau sākumsastāvā. Tas nenotika, velsietim gan pirmoreiz kopš aprīļa beigām parādoties pieteikumā. Spānijas Augstākās līgas ''La Liga'' aizvadītās sezonas čempionei palīdzēt vēl nespēja viens no galvenajiem aizsargiem Pepe, kuram trauma. Tikmēr Hamess Rodrigess, par kuru pirms fināla nebija nekādu īpašu ziņu, kas liegtu spēlēt, netika pat pieteikumā, kas, iespējams, nozīmē, ka kolumbietis klubu pametīs.

Savukārt ''Juventus'' tikpat kā traumu un diskvalifikāciju vispār nebija, vienīgajam Marko Pjacam bija jācieš no krustenisko saišu bojājumiem, citādi itāliešu klubs sūtīja spēcīgāko sastāvu.

Turīnas ''Juventus'' - Bufons - Sandru, Kjelīni, Bonuči, Bardzalji (Kvadrado 66') - Kedira, Pjaničs (Markīzio 70') - Mandzukičs, Divala (Lemina 78'), Alvešs - Igvains

Madrides ''Real'' - Navass - Marselu, Ramoss, Varāns, Karvahals - Modričs, Kazemiru, Kross (Morata 89') - Isko (Asensio 82') - Ronaldu, Benzema (Beils 77')

Ronaldu rezultatīvs jau trešajā Čempionu līgas finālā, Mandzukičs izceļas ar vieniem no Čempionu līgas finālu skaistākajiem vārtiem

Mača pašā sākumā krietni pārliecinošāk spēlēja "Juventus", kas pirmajās sešās minūtēs "Real" vārtsargu Keiloru Navasu pārbaudīja pat divreiz. Pirmā sitiena autors bija Gonsalo Igvains, kamēr otrajā Miralems Pajničs bija tas, kurš izcēlās, no distances spēcīgi šaujot vārtu apakšējā stūrī, kostarikāņu vārtsargs gan abās reizēs bija nepārspējams. Turpmākajās minūtēs abas komandas spēlēja piesardzīgāk, cīnoties laukuma vidusdaļā. Lai arī Madrides komanda tur dominēja (60% bumbas kontrole), bīstamus uzbrukumus izveidot neizdevās.

20. minūtē gan viss izmainījās, kad Madrides "Real" superzvaigzne Krištianu Ronaldu labā pozīcijā izvēlējās piespēlēt Karvahalam, kurš pēc bumbas uzņemšanas uzreiz to atgrieza komandas biedram, portugālim precīzi sitot vārtos - 1:0. Pirmo reizi šosezon Čempionu līgā "Juventus" nonāca iedzinējos, ielaižot turnīra ceturtos vārtus.

Neilgi pēc tam varējām vērot vienus no skaistākajiem vārtiem Čempionu līgā šosezon, ja ne pat vēsturē. Sākumā pēc tālas piespēles bumbu soda laukumā ar skaistu skārienu ievirzīja Alekss Sandru. To uzņēma Igvains, uzreiz piespēlējot Mario Mandzukičam, kurš, atrodoties ar muguru pret vārtiem, fantastiski sita pāri Navasam labajā augšējā stūrī - 1:1. Tāpat kā viņa pretinieks Ronaldu pirms trīs gadiem, arī horvāts pievienojies nedaudzajiem spēlētājiem, kas guvuši vārtus ČL finālā ar divām dažādām komandām, proti, iepriekš 2013. gadā ar Minhenes ''Bayern''.

Ronaldu centās pārspēt Mandzukiču skaistākajos vārtu guvumā, pēc piespēles pa gaisu akrobātiski triecot bumbu vārtu virzienā, kur gan to bloķēja aizsargs. Piesardzīgais futbols, ko varēja vērot pirms ''Real'' vārtu guvumu, bija atgriezies. Pirmajā puslaikā komandas spēlēja īpaši rupji, nopelnot kopā 23 sodus.

''Real'' dominē un īsā laikā sabojā ''Juventus'' izredzes

Pēc pātraukuma Real demonstrēja jau daudz labāku sniegumu, aktīvi uzbrūkot. Lukam Modričam padevās spēcīgs sitiens no distances, bet Bufons kā vienmēr bija gatavs un neatļāva horvātu pussargam gūt pirmos vārtus kopš septembra. Spāņi turpināja izteikti dominēt, bet ''Juventus'' aizsardzība nebija tik viegli pārspējama.

61. minūtē gan ''Real'' uzbrūkošais futbols beidzot nesa augļus, kad no netipiski liela attāluma Kazemiru pārbaudīja savu veiksmi, bumbai pēc rikošeta lidojot garām Bufonam - 2:1. Pēc neilga brīža Madrides ''Real'' spēra lielu soli pretī otrajam titulam pēc kārtas un palielināja pārsvaru līdz diviem vārtiem, kad Ronaldu izmantoja izcilu piespēli un no tuvas distances sita mērķī - 3:1. Portugālim nebija daudz izdevības šajā spēlē, bet, kad ieguva tās dažas, viņš bija letāls. Varēja redzēt - ''Juventus'' spēlētāji jutās psiholoģiski sagrauti.

78. minūtē Ronaldu bija iespēja gūt pat hat-trick, bet piespēle viņam soda laukumā izrādījās pārāk spēcīga, un uzbrucējs novirzīja bumbu tālu pāri vārtiem. ''Juventus'' zināja, ka tai bija jāiesit, bet ''Real'' neatļāva itāliešiem pat uzelpot. Turīnas kluba uzbrukums bija pilnībā pazudis pēc lieliska pirmā puslaika. Laukumā izgāja Beils, kurš jau ar pirmo skārienu varēja gūt vārtus, bet fenomenāls izklupiens no Bonuči noturēja ''Juventus'' spēlē. Uzreiz pēc tam otrpus laukumam Sandru ar galvu sita centimetrus garām mērķim.

Katastrofāls fināls izvērtās Huanam Kvadrado, kurš laukumā pat neatradās 20 minūtes, kad jau tika noraidīts un ielika pēdējo naglu ''Juventus'' zārkā. Itālieši negrasījās padoties un devās pat vairākos uzbrukumos, bet ''Real'' bija pārāk laba un spēles izskaņā iesita ceturtos, kad pēc lieliskas piespēles Marko Asensio pārspēja Bufonu - 4:1, kurš šajā spēlē bija ielaidis vairāk vārtus kā iepriekš visās 12 Čempionu līgas spēlēs kopā.