redeem Einārs, Ervīns, Klāvs

arrow_right_alt Sports \ Ziemas sports

Rastorgujevs neizmanto favorītu nedienas, negaidīta uzvara Paiferam

© Reuters/Scanpix

Favorītiem Martēnam Furkadam un Juhannesam Bē pieļaujot pa trim un četrām kļūdām, par olimpisko čempionu sprintā kļuva vācietis Ārnds Paifers, kurš nogāza visus desmit mērķus. Pirmo individuālo olimpisko medaļu karjerā ieguva arī Mihals Krčmāržs un Dominiks Vindišs, bet Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ar trim kļūdām ieņēma 24. vietu. Debitants Oskars Muižnieks iedzīšanai nekvalificējās.

Pirmos 600 metrus Andrejs Rastorgujevs sāka mierīgi, tobrīd esot 33. vietā, taču sāka kāpināt tempu un pirmajā šaušanā jau ieradās kā sestais. Viena kļūda guļus gan diemžēl atmeta uz 17. pozīciju 22,3 sekundes aiz līdera Erlenna Bjentegora. Latvijas biatlonists turpināja lidot trasē un otro šaušanu sasniedza kā vicelīderis, norvēģim Bjentegoram zaudējot vairs tikai 9,5 sekundes.

Taču Rastorgujevs kļūdījās jau pirmajā šāvienā un pēc trim raiti nogāztiem mērķiem nesašāva arī pēdējo, atkāpdamies uz 19. pozīciju. Ņemot vērā favorītu daudzās kļūdas, Rastorgujevs ar precīzāku šaušanu būtu varējis pacīnīties par augstu un varbūt pat ļoti augstu vietu, tomēr pēdējā aplī viņš saplīsa un finišā ieņēma 24. vietu. Salīdzinājumam - ja pirmajā un otrajā aplī Rastorgujevs bija sestais (19,1 sekundi aiz Juhannesa Bē) un pirmais (3,0 sekundes priekšā Martēnam Furkadam) ātrākais slēpotājs, tad pēdējā aplī viņam tikai 42. laiks vairāk nekā pusminēti aiz līdera.