Šonedēļ būs dienas, kad gaiss iesils līdz +24 grādiem

Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency
  • Dmitrijs Suļžics, F64 Photo Agency
1 / 1

Šodien un rīt laika apstākļus Latvijā noteiks augsta spiediena atzars, tādēļ mākoņu daudzums debesīs būs mainīgs un neliels īslaicīgs lietus gaidāms vien dažviet teritorijā. Pūtīs lēns vējš. Gaisa temperatūra naktīs gaidāma +7…+13° robežās, savukārt, dienas laikā gaiss šodien iesils līdz +14…+18°, bet rītdien jau līdz +15…+21°, zino meteo.lv.

Darba nedēļas vidū un otrajā pusē Latvijai no rietumiem pietuvosies zema spiediena ieplaka, kas laika apstākļos iezīmēs nelielas izmaiņas - starp saules stariem atkal vairāk parādīsies mākoņi un vietām, galvenokārt valsts rietumos un ziemeļos, gaidāms lietus. Tomēr prognozes par zema spiediena ieplakas precīzu atrašanās vietu šobrīd vēl ir mainīgas, tādēļ pastāv varbūtība, ka laiks nedēļas vidū saglabāsies lielākoties sauss visā Latvijas teritorijā (1. att).

Nedēļas vidū pastiprināsies arī dienvidu puses vējš, kas piekrastes rajonos brāzmās sasniegs 13-15 m/s. Līdz ar dienvidu puses vējiem Baltiju sasniegs siltāka gaisa masa, tādēļ dienas būs patīkami siltas: +19…+24°. Arī naktīs gaisa temperatūra būs augstāka nekā nedēļas sākumā.

meteo.lv

1. attēls. ECMWF modeļa ansambļu prognozētā varbūtība, ka 31. augustā dienas laikā nokrišņu summa pārsniegs 1 mm. Attēlā var redzēt, ka kopējā varbūtība Latvijas teritorijā lietus iespējamībai nav liela (5-35 %), kā arī to, ka varbūtība ir lielāka rietumu rajonos, kur tuvu Latvijai ir >35 % varbūtības zona.

Šī brīža aktuālākās laika apstākļu prognozes liecina, ka septembra pirmajās dienās siltā gaisa masa Baltijas reģionu vēl nebūs pametusi, līdz ar to dienās gaisa temperatūra būs līdzīga kā darba nedēļas vidū. Nokrišņi nedēļas nogalē kopumā gaidāmi maz un tikai dažviet Latvijā. Vējam pierimstot, naktīs un no rīta atsevišķos reģionos veidosies migla.

Ņemot vērā, ka laika apstākļi šonedēļ kopumā gaidāmi sausi, vietām dienvidrietumos, galvenokārt reģionā ap Dobeli, mežos saglabāsies ļoti augsta ugunsbīstamība!

Komentāri [1]

 
Adel
Un tapec nav laika komentet jaliek gurkisi. Tomatini pupinas burkas jastada zemenes.kartupelus novacu raza lieliska..lai visiem jaukas peedejas augusta dienas. atta.
28.augusts 2017, 11:40 Atbildēt

Laika apstākļi Vairāk >

Kaut kas traks!