Mīlulis

12.jūl 2017
Katra suņa dīvainākā un parastā rīcība kaut ko nozīmē. Tā kā viņi nespēj sarunāties ar mums, suņi savas domas signalizē savādākos veidos. Portāls Revolucija.eu ir noskaidrojis, ko nozīmē katra suņa darbība.
 
29.jan 2014
Pēdējā laikā pasaulē ir kļuvusi populāra fotogrāfiju uzņamšana ar saviem murrājošajiem mājas mīluļiem, kas iemūžināti šķaudiena vidū.
 
6.aug 2013
Gulbjus dēvējam par cēliem un karaliskiem putniem un esam pieraduši viņus skatīt baltā ancukā. Tāpēc melnie gulbji šķiet eksotisks brīnums, jo Eiropā tie arvien ir retums.
 
15.mai 2013
Viena no izplatītākajām problēmām, ar ko saskaras dzīvnieku saimnieki, ir viņu mājas mīluļa mutes dobuma veselības stāvoklis. Lai izvairītos no zobu un smaganu saslimšanas gadījumiem, veterinārārsti iesaka jau laikus pievērst uzmanību to kopšanai.
 
29.aug 2012
«Ja tic tam, ka cilvēka dvēsele dzīvo mūžīgi, tad esmu pārliecināta, ka kāda aristokrātiska dvēsele ir iemājojusi arī manā sunī Kažā,» stāsta saimniece trīs poļu Podhales aitusuņiem Ināra Aile, kuras pamatnodarbošanās ikdienā ir mācīt bērniem burāšanas prasmes Priedaines jahtklubā.
 
12.apr 2012
Uzminiet, kur tas ir un kas tas ir: lauki, ne lauki, mežs, ne mežs, divas upes un jūra? Tas viss ir tepat, Rīgā, Buļļusalā, kur gadsimtiem ilgi dzīvojuši zvejnieki un viņu pēcteči.
 
6.feb 2012
Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas valstī tika ievesti dažnedažādi mums maz zināmi suņi un kaķi. Viens no tādiem bija senangļu aitusuns jeb bobteils – liela auguma garmatains hipijs, kurš uz pasauli vērīgi nolūkojas caur matu sprogām. Diemžēl bobteili Latvijā, šķiet, tā īsti neiedzīvojās un vēl aizvien ir retums.
 
21.dec 2011
Garspalvainie kolliji kā šķirne piedzīvojuši gan uzplaukuma, gan rudenīga vītuma laikus. Par savu popularitāti kolliji lielā mērā var pateikties filmām un arī TV seriālam par Lesiju.
 
31.okt 2011
Briti lepojas ar saviem nacionālajiem dārgumiem. Par šādiem dārgumiem uzskata arī dzīvniekus, un nacionālā kaķu šķirne – britu īsspalvainais kaķis – ir viens no lepnuma iemesliem jau kopš 19. gadsimta otrās puses.
 
20.okt 2011
Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs šodien sāk savu 100. sezonu. Zoodārza valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš un viņa sieva Maruta ir īsteni vācu aitusuņu (un suņu vispār!) fani. Viņu prieks un acuraugs ir gandrīz deviņus gadus vecais vācu aitusuns Monakeits Nikolass Favorīts jeb Niko.
 
4.okt 2011
Ja gribas mājās kādu spārnainu saulstariņu, iespējams, ir vērts padomāt par papagaiļa iegādi. Un, ja nav iespēju turēt lielu putnu, bet pavisam mazu negribas, laba izvēle ir korella – vidēji liels papagailis, kurš ir diezgan vienkārši kopjams, taču gana interesants, lai ielīksmotu saimnieku.
 
27.sep 2011
Kavaliera karaļa Čārlza spanieli Latvijā nav populāra šķirne. Nereti viņus uzskata par maziem kokerspanielīšiem, taču šīs šķirnes ir pavisam atšķirīgas. Kavalieri atšķiras pat no radniecīgajiem karaļa Čārlza spanieliem.
 
15.sep 2011
«Dzīvnieki man ir patikuši vienmēr, bet, kad pirms vairākiem gadiem acu priekšā nobrauca manu taksīti, biju sev nozvērējusies, ka man nekad vairs nebūs suņa.
 
9.sep 2011
«Dzīvnieki man ir patikuši vienmēr, bet, kad pirms vairākiem gadiem acu priekšā nobrauca manu taksīti, biju sev nozvērējusies, ka man nekad vairs nebūs suņa.
 
8.sep 2011
Vietā, uz kuru var nokļūt, tikai un vienīgi braucot caur zilziliem rudzupuķu laukiem, un kur izbaudāms īstens Latvijas lauku šarms, pamazām piepildās Urzulas Kronbergas sapnis par rehabilitācijas centru, kurā kā galvenā atlabšanas metode būs reitterapija.
 
26.aug 2011
Ar krāšņu, īpatnēju apmatojumu apveltītos kontinenta pundurspanielus mēdz mīļi dēvēt par sunīšiem vāverēm un arī par tauriņiem. Viņiem var būt vai nu stāvošas, vai arī nokarenas ausis. Nokarenaušus sauc par falēniem (Phalene), bet stāvaušus – par papiloniem (Papillon), kas, tulkojot no franču valodas, nozīmē «tauriņš».
 
19.aug 2011
Čaučau Rietumu pasaulē nekad nav bijuši īpaši populāri suņi. Tomēr čavas ir personības, kam uzmanību vērts pievērst ne tikai tad, kad mīļo lācīti sastopam uz ielas, bet arī tad, ja domājam par suņa iegādi.
 
8.aug 2011
«Feliks mūsu ģimenē ir jau otrais šīs šķirnes suns, kuru paņēmām pēc tam, kad citos medību laukos aizgāja bulterjera kucīte Zita. Kuram reiz ir bijis šīs šķirnes mājas mīlulis, turpmāk nevarēs iedomāties savu dzīvi bez viņiem.
 
15.jūl 2011
9. jūlijā Talsu novada Vandzenes pagasta Uguņciemā notika trešās sporta sacensības kollijiem un to īpašniekiem – Kollimpiāde 2011, kuras tradicionāli pulcē vienkopus sportot un atpūsties gribošus kolliju saimniekus no visas Latvijas.
 
5.jūl 2011
Par bobteiliem mēdz saukt suņus un kaķus ar īsu, gluži vai ļipveidīgu asti. Kuriļu bobteiliem aste ir gluži astveidīga, tikai paīsa. Turklāt šīs šķirnes kaķim aste varētu kalpot kā personas dokuments – divas vienādi izliektas astes neatrast!
 
23.jun 2011
Vasaras saulgriežu idillē iederas zilas debesis, upe vai ezers un zaļa pļava, kurā ganās zirgi. Taču – mūsdienās zirgi gandrīz kļuvuši par retumu, kaut gan vēl pagājušā gadsimta vidū zirgi naski strādāja tīrumos un vilka ratus.
 
15.jun 2011
Franču buldogs ir suns priekam. Tā rakstīts FCI standartā nr.101. Iepazīstot šos suņus, tieši šāds formulējums šķiet trāpīgākais.