Attieksme Stradiņa slimnīcā: Pacientam liek mocīties visu nakti

Attēlam ir ilustratīva nozīme. /F64
  • Attēlam ir ilustratīva nozīme. /F64
1 / 1

Kāda sieviete portālā "sudzibas.lv" pastāstījusi par kādu nepatīkamu situāciju, ar kādu nācies saskarties Stradiņa slimnīcā.

Sieviete raksta, ka slimnīcas pacients bijis viņas tēvs, kas nonāca kardioloģijas nodaļā, jo vīrietim bija slikti ar sirdi.

"Šīs nodaļas ārstiem un personālam ir visnotaļ zema ētikas, empātijas, izpratne gan pret pacientu, gan pret tuviniekiem. Stradiņa slimnīcā nonāca mans tētis, tika atvests ar neatliekamo medicīnisko palīdzību, pēc uzņemšanā pavadītajām sešām stundām, murgs tikai sākās. Tā kā tētis nonāca slimnīcā vakarā, tad 27.nodaļā viņš tika ievietots tikai divos naktī, vai, pareizāk sakot, iesviests palātas gultā ar tām pašām drēbēm un virsjaku, ar ko tika atvests, jāpiebilst, kad tētim tika konstatēta sirds mazspēja, ar akūtu elpas trūkumu, māsas palīgi, māsiņa pat nepalīdzēja noģērbties, kur nu vēl uzlikt skābekļa masku, lai atvieglotu elpošanu. Tētis visu nakti nomocījās un no rīta tika sveicināts ar tekstu no māsas palīga puses: "O, izdzīvoja!" Visas nakts laikā, kā arī līdz plkst.11.30, pie tēta neviens nepiegāja. Tad, kad sazvanīju nodaļu plkst.9:00, tad saskāros ar to, ka neviens no nodaļā esošiem ārstiem pat nezina, kurš tad īsti ir ārstējošais ārsts manam tētim, kā arī ar ārstu ļoti asām un neiecietīgām atbildēm," raksta sašutusī pacienta meita.

Viņa atklāja, ka tēvam uzmanība no medicīnas darbinieku puses tika pievērsta tad, kad ģimene personīgi ieradās slimnīcā - gan ārsts atradās, gan arī ārstēšana tika nozīmēta, gan arī elpošanas maska uzlikta.

"Māsiņu attieksme ir graujoša, nelaipna, neizskaidro pašam pacientam neko, vakara stundā ja piespied pogu un izsauc māsiņu, lai atgādinātu par to, ka jānoņem sistēma uzliktā, tad pretī saņem bļaujošā tonī: "ko vajag!" Runājot par apkārtējo vidi, tad nevar saprast kur īsti esi nonācis, bet tikai ne slimnīcā. Telpas netiek vēdinātas, šeit jāpiebilst, ka palātā atradās pieci cilvēki, grīdas ir netīras, wc telpas ir graujoši netīras, gultas veļa ir nožēlojamā stāvoklī. Pēc visa aprakstītā rodas jautājums, kā var cilvēks kļūt vesels ar šādu attieksmi no medicīniskā personāla puses, kā arī apkārtējā vide, kurā atrodas pacients," raksta sieviete.

Komentāri [50]

 
Medmāsa
Zinot slimnīcu "virtuvi"... Mīļie cilvēki, ja jūsu radinieki nonāk kādā no lielajiem kombinātiem - RAKUS vai PSKUS, turiet roku uz pulsa un neatstājiet neko pašplūsmā. Celiet traci, draudiet ar sūdzībām, pieprasiet ārsta paskaidrojumu!
Te kādam šķiet, ka māsai var būt rūcošs garastāvoklis... Nu, nedrīksti izrādīt savu slikto omu! Pēc būtības tas ur tāds pats darbs ar klientiem, kā bankā, veikalā utt. Turklāt sava prieka pēc neviens negrib slimnīcā gulšņāt. Runājot par algām - ja māsa strādā arī naktīs, ir sertifikāts un pieredze, alga uz rokas svārstās no 800-1000 un pāri.
Jā, telpas netiek vēdinātas arī Gaiļos, telpas netiek arī pienācīgi dezinficētas. Labais piemērs ir BērnuKUS, kur ir automātiskā ventilēšanas sistēma, telpas tiek nepārtraukti uzkoptas, māsas nav noslogotas, bet tur ir milzīgas sponsoru naudas, kas ļauj veikt remontus pasaules līmenī. Bet... medmāsas tur ir tikpat vienaldzīgas un savstarpēji ēd viena otru nost :(
Es nezinu, vai kādreiz lietas mainīsies, jo mūsdienu jaunās māsas ar smalkajiem bakalauriem ir daudz nīgrākas, iedomīgākas un naudaskārākas :(
14.aprīlis, 15:26 Atbildēt
Aiva
Arī es pabiju Stradīņu slimnicā! Par māsiņām un sanitārēm varu teikt to labāko! Turpretīm par ārstējošo ārstu kura man bija nozīmēta profesore Andrējeva kamēr atrados slimnicā nemaz neredzēju kāda izskatās,jo viņa nevienu reizi neatnāca pie manis vizītē! Pie manis nāca rezidente! pie citas kundzītes nāca vizītē ārsts kopā ar rezidentu.Tāda nu ir tā mūsu daudzinātā medicīna!
14.aprīlis, 9:45 Atbildēt
eva
Nepiekrītu rakstītajam.Jau uzņemšanas nodaļā uzstādīja diagnozi un nozīmēja ārstēšanu ja nepieciešama.Loģiski ka nakts vidū ārstu nodaļā nav.No rīta atnākot uz darbu piecminūtē arī tiek ziņots par jauniem pacientiem un nozīmē katram ārsējošo ārstu.Jebkurā Rīgas slimnīcā jābūt līdzi savam apģerbam, ko nodaļa pārģērbt.
13.aprīlis, 9:45 Atbildēt
Skatīt visus 50 komentārus >

Kaut kas traks!