Pasaulē

14.mai
Nākamo gadu laikā Vācijas aizsardzības izdevumi, domājams, pieaugs, tuvojoties NATO nospraustajam mērķim - diviem procentiem no iekšzemes kopprodukta (IKP), lai gan nekavējoties tas netiks sasniegts, pirmdien paziņojusi kanclere Angela Merkele.
 
11.mai
Eiropa nav ASV vasalis un eiropiešiem ir skaidri jāpauž Savienoto Valstu prezidentam Donaldam Trampam sava atšķirīgā nostāja jautājumā par pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanos, piektdien sacīja Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs.
 
9.mai
Pagājušā gada rudens ilgstošās lietavas un radītie plūdi, kā arī siltā ziema Latvijas zemniekiem radījusi lielas raizes sagaidot pavasara sezonu. Kamēr vieni zemnieki jau ir sākuši jauno sējas sezonu, citiem vēl jācīnās ar pagājušā gada sekām - daudzos reģionos ir jāapsēj lielākas platības. Turklāt laikapstākļu kaprīžu dēļ pērnruden nav izdevies sagatavot sēklu materiālu nepieciešamajā apjomā. Tas šopavasar tieši atainojas arī viena no Latvijā lielākā lauksaimniecības produktu piegādātāju SIA "Baltic Agro" darbā - pieprasījums pēc kultūraugu sēklām ir ievērojams, turklāt, lai apmierinātu visu klientu vēlmes, divkāršojies arī ievestā sēklu materiāla apmērs.
 
2.mai
Militārie izdevumi pasaulē pagājušajā gadā palielinājušies par 1,1%, sasniedzot 1,739 triljonus ASV dolāru, trešdien paziņojis Stokholmas Starptautiskais Miera pētījumu institūts (SIPRI).
 
1.mai
ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka atliek tērauda un alumīnija ievedmuitas ieviešanu Eiropas Savienībai (ES), Meksikai un Kanādai uz 30 dienām.
 
30.apr
Kopējais līdzekļu daudzums, ko turīgie Krievijas iedzīvotāji glabā ofšoru kontos Lielbritānijas aizjūras teritorijās - Virdžīnu un Kaimanu salās -, ir 34 miljardi sterliņu mārciņu (39 miljardi eiro), vēsta laikraksts "The Sunday Times", atsaucoties uz britu nevalstisko organizāciju "Global Witness".
 
29.apr
Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena pieprasījusi palielināt aizsardzības budžetu par 12 miljardiem eiro, lai modernizētu bruņotos spēkus un novērstu trūkumus, svētdien vēsta laikraksts "Bild am Sonntag".
 
28.apr
Baltijas valstu galvaspilsētās aizvadītajā darba nedēļā pieaugušas degvielas cenas, vienīgi Viļņā dīzeļdegvielas cena nav mainījusies, liecina apkopotie dati.
 
26.apr
2017.gadā vīna ražošanas apmēri pasaulē kritušies līdz zemākajam līmenim pēdējo 60 gadu laikā, informē ''International Organisation of Vine and Wine''.
 
26.apr
Igaunijas bagātākais cilvēks Oļegs Osinovskis žurnālam ''Klubs'' komentējis skandalozo situāciju ar pusmiljonu eiro, kura vešanas dēļ amatu zaudēja un apcietināts tika toreizējais ''Latvijas Dzelzceļa'' priekšnieks Uģis Magone.
 
26.apr
"Danske Bank" klientu apkalpošanu Baltijas valstīs pārtrauks pakāpeniski, pavēstīja "Danske Bank" filiāles Latvijā Komunikācijas nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Zane Strade.
 
26.apr
Pieprasot atalgojuma palielināšanu, Francijas nacionālās aviokompānijas "Air France" pilotu arodbiedrības plāno streikot 3., 4., 7. un 8.maijā.
 
25.apr
Dānijas banku grupas "Danske Bank" Lietuvas filiāle ceturtdien varētu paziņot par saviem plāniem aiziet no Lietuvas un, iespējams, no visām Baltijas valstīm, ziņu aģentūras BNS Lietuvas birojam trešdien apliecinājuši divi savstarpēji nesaistīti avoti.
 
25.apr
Lietuvas uzņēmumiem pavērusies iespēja eksportēt liellopa gaļu uz Maroku, paziņojis Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārais dienests, kas saņēmis Marokas atbildīgo iestāžu apliecinājumu par veterinārijas sertifikāta saskaņošanu.
 
25.apr
Naftas cenas pasaules tirgū šogad varētu pieaugt par 23% saistībā ar spēcīgu ekonomikas izaugsmi, bet metālu cenu kāpumu veicina pašreizējās tirdzniecības nesaskaņas, otrdien paziņoja Pasaules Banka (PB).
 
23.apr
Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss svētdien G7 valstu ministru sanāksmē paziņojis, ka vēl ir pāragri apspriest Krievijas atgriešanos pasaules vadošo ekonomiku grupā.
 
20.apr
"ABLV Bank", kuras akcionāri nolēmuši sākt bankas pašlikvidāciju, bija apņēmusies līdz 2020.gadam samazināt čaulas kompāniju aktīvu īpatsvaru līdz 35% no kopējiem klientu aktīviem, teikts publiskotajā bankas advokātu atbildes vēstulē ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijai ("FinCEN").
 
18.apr
Lietuvas Konkurences padome paziņojusi, ka tiek pārtraukts Zviedrijas "ICA Gruppen" pārvaldītā mazumtirdzniecības tīkla "Rimi Lietuva" un "Palink" pārvaldītā tīkla "Iki" darījums, kurā "Rimi" par 213 miljoniem eiro gatavojās iegādāties mazumtirdzniecības tīklu "Iki".
 
18.apr
Oficiāli atklāta stikla šķiedras ražotāja "Valmieras stikla šķiedra" meitaskompānijas "P-D Valmiera Glass USA Corp." jaunā ražotne ASV, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga".
 
18.apr
"ABLV Bank" iesniegusi ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijai ("FinCEN") atbildes uz februārī publiskoto ziņojumu par plānotajām sankcijām pret banku, aģentūrai LETA apstiprināja "ABLV Bank".
 
18.apr
Vācijas arodbiedrības un valdība aizvadītajā naktī vienojušās par 7,5% algu pieaugumu aptuveni 2,3 miljoniem sabiedriskā sektora darbinieku nākamo divarpus gadu laikā.
 
17.apr
Igaunijas Veterinārais un pārtikas dienests vienojies par eksporta sertifikātu ar Melnkalnes Veterināro un fitosanitāro dienestu, paverot iespēju Igaunijas ražotājiem eksportēt uz Melnkalni zivis un zivju produktus.